کدخبر: ۲۹۵۱۷۳ لینک کوتاه

به دنبال کاشت کامپیوتر در مغز انسان‌ها !

اقتصاد نیوز:قرار دادن کامپیوتر در مغز ایده‌ای بلندپروازانه به نظر می‌رسد، اما ایلان ماسک در شرکت Neuralink قدم‌های خوبی در این راستا برداشته است. اختراع روش‌هایی برای کاشت کامپیوتر در مغز با هدف کمک به معلولان صورت می‌گیرد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز،یکی از چالش‌های اساسی پیش روی افراد کاملا معلول، عدم توانایی برای جابه‌جایی است. دانشمندان تا امروز تلاش‌های زیادی به منظور ساخت دستگاه‌های کنترل‌شونده با استفاده از سیگنال‌های مغزی داشته‌اند، اما ایلان ماسک، ایده بزرگتری را در سر می‌پروراند. ایلان ماسک از طریق یکی از شرکت‌های تحت اختیار خود یعنی Neuralink در تلاش برای کاشت کامپیوتر در مغز انسان‌ها است!

این کار با استفاده از دوختن یک سری رشته به مغز امکان‌پذیر خواهد شد. اندازه این رشته‌ها یک چهارم قطر موی انسان است. با این حال، یک سری سنسور درونشان به کار رفته که قادر به دریافت اطلاعات و ارسال آن‌ها به دستگاهی در خارج از مغز به صورت وایرلس هستند. هدف نهایی شرکت Neuralink دستیابی به یک رابط کاربری بسیار پیشرفته است تا از طریق آن، افراد معلول بتوانند به کنترل دستگاه‌های مختلف بپردازند.

شرکت Neuralink ایده‌های وحشتناک‌تری نیز در سر دارد. یکی از اهداف بلند مدت ایلان ماسک، اختراع راهکاری برای برقراری ارتباط ذهن انسان با هوش مصنوعی است تا در نهایت این دو هوش با یکدیگر ادغام شوند! شرکت تا امروز، تکنولوژی نام برده را روی یک سری موش آزمایش کرده است. Neuralink تصمیم دارد در سال میلادی آینده، اولین سری راهکارهای ادغام هوش مصنوعی با مغز را روی یک سری انسان آزمایش کند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند