کدخبر: ۲۹۵۳۱۴ لینک کوتاه

داماد ترامپ: تهدیدی بزرگتر از ایران وجود ندارد

اقتصادنیوز؛ جرد کوشنر، داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه تهدیدی بزرگتر از ایران برای منطقه وجود ندارد، مدعی شد که دشمنی با ایران، اعراب و اسرائیل را به یکدیگر نزدیک‌تر می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ «جرد کوشنر»، داماد و مشاور ارشد «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا امروز- دوشنبه در مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز»، مدعی شد که دشمنی با ایران اعراب و اسرائیل را به یکدیگر نزدیک‌تر می‌کند. 

کوشنر در ادامه مواضع بی‌اساس خود افزود: «هیچ تهدیدی بزرگ‌تر از ایران برای امنیت منطقه وجود ندارد و دشمنی با این کشور، اعراب و اسرائیل را به یکدیگر نزدیک‌تر می‌کند».

وی در ادامه در اظهاراتی بی‌اساس مدعی شد که صلح بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها بر امنیت دو طرف افزوده و تأثیر ایران در جهان عرب را کاهش می‌دهد. 

کوشنر کارگاه اقتصادی منامه را که ماه گذشته میلادی برگزار شد، ‌بعد اقتصادی طرح صلح (معامله قرن) توصیف کرد و مدعی شد که دستاوردهای بزرگی به همراه داشته است.

وی در ادامه افزود: «این کارگاه اقتصادی عرصه را برای مذاکرات جدید در جهان عرب درباره آینده فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها گشوده است». 

بحرین ماه گذشته میلادی میزبان کنفرانس منامه با عنوان «صلح برای شکوفائی با مشارکت کشورهای عربی و بین‌المللی ضعیف بود و طرف فلسطینی و بسیاری از کشورهای عربی دیگر این کارگاه اقتصادی را تحریم کردند». 

کنفرانس بحرین، بعد اقتصادی معامله قرنی است که کاخ سفید اخیرا آن را اعلام کرده و هدف آن ارائه کمک‌های بلاعوض و وام‌هایی برای حمایت از فلسطین، ‌اردن، مصر و لبنان به ارزش کلی ۵۰ میلیارد دلار است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند