کدخبر: ۲۹۵۸۱۱ لینک کوتاه

حمله بوریس جانسون به منتقدش: این آقا از پرس‌تی‌وی ایران پول می‌گیرد

بوریس جانسون، نخست‌وزیر جدید بریتانیا، در اولین سخنرانی خود در جمع نمایندگان مجلس عوام، در پاسخ به جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر(حزب مخالف)، در مورد تعامل با ایران، به شدت از او انتقاد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از «انتخاب»؛ کوربین از جانسون پرسید آیا او به همراه کشورهای اوروپایی امضاکننده توافق هسته‌ای برجام به این توافق پایبند خواهد ماند یا خیر. او همچنین از جانسون خواست در مورد گمانه‌زنی‌های مربوط به اینکه دولت جدید بریتانیا مجری سیاست‌های آمریکا خواهد بود توضیح دهد.

جانسون گفت: «درباره ایران پرسید؟! این آقای محترمی که از پرس تی‌وی ایران پول می‌گیرد. او به جای اینکه در اتفاقات خلیج فارس طرف دوستانمان را در آمریکا بگیرید دائماً طرفداری مقامات تهران را می‌کند!» 

نخست وزیر بریتانیا در سخنرانی خود، وعده آغاز دوران طلایی جدیدی را نیز داد. جانسون گفت، دولتش با انرژی مذاکرات مربوط به برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) را انجام خواهد داد.

نخست وزیر بریتانیا افزود که کابینه او تدوین طرح‌هایی در صورت برگزیت بدون توافق با اتحادیه اروپا را اولویت اصلی قرار داده است.

بوریس جانسون به شهروندان اتحادیه اروپا اطمینان داد که آنها حق زندگی و ماندن در بریتانیا را خواهند داشت.

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر (حزب مخالف) در پاسخ به سخنان بوریس جانسون گفت که کشور عمیقاً نگران آن است که نخست وزیر جدید خود را بسیار دست بالا گرفته است.

کوربین افزود، آقای جانسون وارث کشوری است که با برنامه ریاضت عقب نگه داشته شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند