کدخبر: ۲۹۵۹۴۱ لینک کوتاه

سقوط سربازی که با استفاده از فناوری پرواز می کرد ! +عکس

​اقتصاد نیوز:سرباز پرنده فرانسوی‌ها در نخستین تلاش رسمی خود برای پرواز به سواحل بریتانیا ناکام ماند و در کانال مانش سقوط کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از یورو نیوز، فرانکی زاپاتا، مخترع فرانسوی صبح روز پنج‌شنبه، سوار بر صفحه پرنده مجهز به موتور جت، شمال فرانسه را به مقصد خلیج «سنت مارگارت» واقع در بریتانیا ترک کرد.

او قصد داشت این مسیر ۱۴۰ کیلومتری را طی ۲۰ دقیقه بر فراز کانال مانش پرواز کند ولی در میانه راه و به هنگام اقدام به سوخت‌گیری از قایق پشتیبان، دچار خطای تشخیص دقیق محل فرود شد و به داخل آب سقوط کرد.

سرباز پرنده

سرتیم پشتیبان فنی این پرواز، دلیل این رخ داد را مواج بودن دریا اعلام کرد ولی در عین حال تصریح کرد که پیشتر ده‌ها بار و حتی در شرایط سخت‌تر این پرواز با موفقیت انجام شده بود.

یکصد و ده سال پیش در چنین روزی(۲۵ ژوئیه)، لوئیس بلریوت اولین پرواز هوایی را بر فراز کانال مانش(کانال انگلیس) با موفقیت انجام داد.

آقای زاپاتا که پیشتر قهرمان مسابقات جت‌اسکی بوده، پس از رونمایی موفق از نوآوری پروازی خود در جریان برگزاری رژه سالانه که به مناسبت روز ملی فرانسه(۱۴ ژوئیه) برگزار می‌شود، به «سرباز پرنده» شهرت یافته است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند