کدخبر: ۲۹۶۲۴۱ لینک کوتاه

مشاور ترامپ خواستار حمایت کشورهای جهان از گروه تروریستی «مجاهدین خلق» شد

اقتصادنیوز؛ رودی جولیانی، وکیل و مشاور حقوقی دونالد ترامپ، در گفت‌و‌گو با روزنامه سعودی عکاظ، ضمن بیان اتهامات همیشگی علیه ایران، خواستار حمایت کشورهای جهان از گروهک تروریستی مجاهدین خلق شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «رودی جولیانی» وکیل دونالد ترامپ، در یک مصاحبه مطبوعاتی با متهم کردن تهران به اقدامات تروریستی، کشورهای اروپایی را نیز تهدید کرد که در صورت ادامه همکاری‌ها با ایران، دولت آمریکا «کاری خواهد کرد که اروپایی‌ها از کرده‌ خویش خجالت بکشند».

او در مصاحبه با روزنامه سعودی عکاظ، با حمله به دولت «باراک اوباما» گفت که اقدامات امروز ایران حاصل مماشات گذشته اوباما با تهران است و همچنین مدعی شد که عربستان سعودی تنها قدرتی است که مقابل ایران ایستاده و کشورهای اروپایی باید خواسته سعودی‌ها برای تحریم بیشتر ایران را پاسخ مثبت بدهند.

مشاور ترامپ که سابقه حضور در نشست منافقین در «تیرانا» را دارد، در بخش دیگری از ادعاهای خود این گروهک را دارای بدنه اجتماعی در داخل ایران دانست.

خبرنگار سعودی در ادامه با بیان اینکه تحریم‌ها علیه ایران افزایش نیافته بلکه فقط سختگیرانه شده، از مشاور ترامپ سؤال کرد که گام بعدی دولت آمریکا برای تضعیف و نابودی حکومت ایران چیست و «رودی جولیانی» نیز در پاسخ گفت که تحریم‌های باراک اوباما علیه ایران «آن‌چنان که باید قوی نبود» اما تحریم‌های ترامپ موجب بحرانی شدن شرایط داخلی ایران شده و او قصد دارد تحریم‌های بیشتری را وضع کند و تمام اقدامات امروز ایران نتیجه مماشات دولت اوباماست.

تهدید اروپا

«رودی جولیانی» با ادعای اینکه ایران و اروپا دست به یک معامله پایاپای زده‌اند، گفت که ترامپ  اروپایی‌ها را تحت فشار قرار داده تا به کارزار فشار علیه ایران بپوندند. او همچنین مدعی شد که کشورهای اروپایی با صدور مجوز تجارت و معامله با ایران برای شهروندان خود، به طور مستقیم و غیر مستقیم از «تروریسم» حمایت می‌کنند.

شهردار اسبق نیویورک مدعی شد که ایران قصد داشته تا نشست منافقین در پاریس را هدف قرار دهد و از این رو فرانسه نیز باید مجازات‌هایی علیه ایران وضع و اجرا کند. 

مشاور ترامپ گفت که دولت آمریکا تمامی فشار خود را برای ممانعت اروپا از صلح میان ایران و اروپا به کار خواهد گرفت و اگر کشورهای اروپایی به سیاست‌های خود ادامه دهند، دولت آمریکا امکان استفاده از زور را برای مقابله با اروپا ندارد اما می‌تواند کاری کند که آن‌ها از کرده خود در آینده خجالت بکشند. او توضیحی در خصوص این اقدامات نداد.

او گفت که اروپایی‌ها نباید تاریخ را فراموش کنند و آمریکا بود که آنها را از دست نازی‌ها و فاشیست‌ها نجات داد و هزاران آمریکایی برای نجات اروپا جان خود را از دست داده‌اند و امروزه باید آن‌ها به برنامه ترامپ علیه ایران بپیوندند.

رودی جولیانی، در پاسخ به اینکه چرا غرب آن‌گونه که سعودی‌ها می‌خواستند به مقابله با ایران نپرداخت گفت که آمریکا در شرایط فعلی پاسخ نظامی به اقدامات ایران نمی‌دهد و این پاسخ نظامی در این شرایط مناسب نیست چرا که ایرانی تا کنون کسی را نکشته‌اند اما تحقیقات در خصوص حمله به نفتکش‌ها ادامه دارد

مشاور رئیس‌جمهور آمریکا که در کنفرانس پنج روزه منافقین در تیرانا نیز حضور داشت، در بخش پایانی گفت‌و‌گوی خود مدعی شد که گروهک «شورای ملی مقاومت ایران» در حد یک دولت در تبعید است و «مریم رجوی» تنها شخصی است که با تمام شایستگی نمایندگی مردم ایران را بر عهده دارد و آمریکا و کشورهای اروپایی و دیگر کشورهای جهان باید از این گروهک حمایت کنند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند