کدخبر: ۲۹۶۲۶۵ لینک کوتاه

خبر مثبت عراقچی پس از نشست کمیسیون مشترک برجام

اقتصادنیوز؛ عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه پس از نشست فوق‌العاده کمیسیون مشترک برجام ضمن سازنده دانستن جو این نشست گفت: مذاکرات خوبی داشتیم. نمی‌توان گفت که تمامی مشکلات‌مان را حل و فصل کردیم اما تعهدات زیادی داده شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ خبرگزاری رویترز پس از نشست فوق‌العاده کمیسیون مشترک برجام، به نقل از معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که این نشست سازنده بوده است.

سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران پس از نشست فوق‌العاده کمیسیون مشترک برجام در وین به خبرگزاری رویترز گفت: جو نشست سازنده بود. مذاکرات خوبی داشتیم. نمی‌توان گفت که تمامی مشکلات‌مان را حل و فصل کردیم اما تعهدات زیادی داده شد.

عراقچی

ساعاتی پیش نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان و مدیران وزیران امور خارجه 1+4 در وین برگزار شد.

بعد از نشست قبلی کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان و مدیران وزیران امور خارجه 1+4 که هفتم تیر برگزار شد، قرار شد تا نشست بعدی کمیسیون در سطح وزیران خارجه برگزار شود اما با توجه به سرعت تحولات در رابطه با برجام و نیز مسایل منطقه بنا به درخواست کشورهای اروپایی و ایران نشست فوق‌العاده دیگری در سطح معاونان و مدیران درخواست شد که به تبع نشست وزیران خارجه را به تاخیر انداخت.

چین: تمامی طرف‌های برجام خواستار حفظ این توافق هستند

رئیس هیات چینی در نشست فوق‌العاده کمیسیون مشترک برجام در وین روز یکشنبه اعلام کرد که تمامی طرفین برجام خواهان حفظ این توافق هسته‌ای هستند. این مقام چینی همچنین بر مخالفت صریح تمامی طرفین با سیاست‌های آمریکا علیه ایران تاکید کرد.

کمیسیون برجام

گفتنی است تصمیم ایران در زمینه توقف اجرای برخی از تعهدات برجامی‌اش به آثار عینی و عملی منجر شد و طرف های اروپایی خواستار آن شدند که این وضعیت جدید به ویژه در مرحله دوم از اجرای کاهش تعهدات، پیش از برگزاری نشست وزرای خارجه، در یک جلسه کمیسیون مشترک در سطح معاونان به بحث گذاشته شود.

بنا به گفته سید عباس عراقچی بررسی عملیاتی شدن کاهش تعهدات هسته‌ای از سوی کشورهای اروپایی و توقیف نفتکشی که حامل نفت ایران در جبل الطارق بود و از منظر ایران نقض برجام است، از جمله موضوعات در دستورکار این نشست بوده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند