کدخبر: ۲۹۶۲۹۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بیانیه پایانی اتحادیه اروپا: تعهدات هسته‌ای و رفع تحریم دو بخش اصلی توافق هستند

به دنبال برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در شهر وین اتریش، اتحادیه اروپا روز یکشنبه در بیانیه ای این نشست را فوق العاده خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، در این بیانیه آمده است:

نشست فوق العاده کمیسیون مشترک برجام در تاریخ 6 مردادماه 1398 به درخواست فرانسه، آلمان و انگلیس و جمهوری اسلامی ایران در شهر وین اتریش برگزار شد. این نشست به منظور بحث در مورد ضرورت اجرای کامل و موثر برجام در تمام جوانب آن برگزار شد.

کمیسیون مشترک به ریاست خانم هلگا اشمید به نیابت از خانم فدریکا موگرینی، نماینده عالی اتحادیه اروپا، و باحضور اعضای E3+2 (شامل چین، فرانسه، آلمان، روسیه و انگلیس) و ایران در سطح معاونین و مدیران سیاسی وزرای خارجه برگزار شد.

براساس مفاد برجام، کمیسیون مشترک مسئولیت نظارت بر اجرای توافق هسته‌ای را برعهده دارد.

شرکت کنندگان بر تدوام تعهدشان به حفظ برجام تاکید کردند. آنها یادآوری کردند که تعهدات هسته‌ای و رفع تحریم ها دو بخش اساسی توافق هستند.

همچنین بر مفاد تعهدات مندرج در بیانیه‌های رئیس متعاقب نشست های قبلی کمیسیون مشترک تاکید مجدد داشتند؛ و به طور خاص تداوم گفتگوها در سطح کارشناسی در خصوص موضوعات مرتبط با رفع تحریم ها و موضوعات هسته‌ای مورد تاکید مجدد قرار گرفت.

شرکت کنندگان بر حمایت قاطع و مسئولیت جمعی اعضا برای تداوم پروژه های هسته ای (به طور خاص پروژه اراک و فردو) که بخشی اصلی از برجام به منظور حصول اطمینان از ماهیت کاملاً صلح آمیز برنامه هسته ای ایران است، تاکید داشتند.

برگزاری نشست کمیسیون مشترک در سطح وزرای خارجه در آینده نزدیک مورد توافق واقع شد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند