کدخبر: ۲۹۶۳۱۷ لینک کوتاه

هشدار هواشناسی به شهروندان تهران

اقتصادنیوز: مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به سالم بودن هوای پایتخت از افزایش میزان ابر و وزش باد نسبتا شدید برای فردا ( ۷مرداد) خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از برناحسین شهبازی با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی ساعات پایانی امشب و فردا است، اظهار کرد: برای برخی ساعات فردا به ویژه بعدازظهر افزایش میزان ابر و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا در بیشتر ساعات فردا شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار است و وزش باد در برخی ساعات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه به‌تدریج در اواخر وقت امروز (۶ مرداد) از میزان ناپایداری جوی کاسته می‌شود، تصریح کرد: با تداوم این وضعیت جوی تا فردا (۷ مرداد) شرایط برای تجمع موقتی آلاینده‌ها دور از انتظار نیست.

به گفته شهبازی با افزایش تابش نور خورشید در طول روز به همراه حضور سایر عوامل برای انجام واکنش‌های فتوشیمیایی شرایط برای شکل گیری آلاینده ازن فراهم می‌شود و احتمال افزایش نسبی در غلظت این آلاینده طی بعد ازظهر فردا بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ وجود دارد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه گفت: با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن در برخی ساعات فردا انتظار می‌رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت به‌طور موقت در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار گیرد همچنین دمای هوا در تهران تا روز آینده روند کاهشی دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند