کدخبر: ۲۹۶۶۶۹ لینک کوتاه

آقاتهرانی خواب ریاست مجلس و جانشینی مصباح‌یزدی را می‌بیند؟

اقتصادنیوز: فرید مدرسی در کانال تلگرامی خود نوشت: جبهه پایداری دو پروژه دارد؛ در تهران و قم. مرتضی آقاتهرانی، دبیرکل را رئیس مجلسِ آینده کند و او را جانشین آیت‌الله مصباح‌یزدی در قم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین وی در ادامه نوشت:

* شنیده‌اند در انتخابات مجلس"‎علی لاریجانی" نمی‌آید و مجلس رادیکال‌تر می‌شود. می‌خواهند با هزینه کردن آیت‌الله و تلقین جانشینیِ آقاتهرانی، اصولگرایان را همراه کنند و بهره‌برداری تبلیغاتی از مستند ‎"آن زمستان" [در بخشی از این مستند آیت‌الله در جمع حواریون در منزل آقاتهرانی است که او مثل پروانه گرد استاد می‌چرخد و صمیمانه با او سخن می‌گوید].

* شبکهٔ طلبگی پایداری در قم به شدت فعال شده اما در هر دو پروژه شکست می‌خورند؛ چراکه اصولگرایان مدتی مدیدی است به حلقه آیت‌الله بی‌اعتماد شده‌اند و خرده‌گفتمان اینان را در ظاهر مشترک با گفتمان "انقلابی اسلامی" می‌بینند اما در باطن متفاوت و از سوی دیگر یاران آیت‌الله را منحصر در پایداری می‌پندارند و معتقدند حزبی جمع‌گریز و غیرهمراه است.

* اما در پروژه جانشینی آقاتهرانی؛ حلقه آیت‌الله دو نیم دارد، نیمهٔ فربه آن، بر حفظ جایگاه استادی و محوریت حوزوی-مَدرسی تاکید دارند و آقاتهرانی را سیاسی صرف و غیرفلسفی می‌پندارند؛ پس مقاومت خواهند کرد و نمی‌گذارند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند