مقام آلمانی اعلام کرد؛

مخالفت‌های اروپا با درخواست‌های ضدایرانی آمریکا

کدخبر: 296733
اثقتصادنیوز؛ «نیلس اشمیت» سخنگوی سیاست‌خارجی سوسیال‌دموکرات‌های پارلمان آلمان با اشاره به مخالفت برلین با پیشنهاد واشنگتن برای پیوستن آلمان به ائتلاف دریایی در تنگه هرمز گفت: این نخستین درخواست آمریکا از آلمان نبوده است. هایکو ماس وزیر خارجه آلمان در هفته های اخیر چند بار به مخالفت برخی از کشورهای اروپایی برای حضور در ائتلاف دریایی خلیج فارس اشاره کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ «نیلس اشمیت» سخنگوی سیاست خارجی سوسیال دموکرات ها در پارلمان آلمان در گفتگو با رادیو آلمان درباره درخواست واشنگتن از برلین مبنی بر مشارکت در ائتلاف دریایی خلیج فارس اظهار داشت: این نخستین درخواست آمریکا از آلمان نبوده است. 

وی در ادامه افزود: «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان در هفته های اخیر چند بار به مخالفت برخی از کشورهای اروپایی برای حضور در ائتلاف دریایی خلیج فارس اشاره و تاکید کرده است که در این خصوص باید در نهایت از مسیر دیپلماسی عبور کرد. 

نماینده پارلمان آلمان همچنین خاطرنشان کرد: برلین باید هوشیارانه عمل کرده تا در منازعات جاری در خلیج فارس بازی داده نشود، بخصوص اینکه آلمان نباید تحت هیچ شرایطی خود را درگیر بحث اقدام نظامی آمریکا علیه ایران کند.

اشمیت در بخش دیگری از این گفتگو درباره توافق هسته ای ایران گفت: آلمان، فرانسه و انگلیس همچنان خواهان حفظ توافق هسته ای با ایران بوده و تاکنون تغییری در این سیاست ایجاد نشده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما