کدخبر: ۲۹۶۷۷۴ لینک کوتاه

کسانی که کارت سوخت ندارند مراقب کلاهبرداران اینترنتی باشند

اقتصادنیوز : رئیس پلیس فتای استان اصفهان به مالکان خودروها و موتورسیکلت‌های فاقد کارت سوخت توصیه کرد مراقب اپلیکیشن‌های جعلی و بدافزارها باشند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: شهروندان صرفاً به مراکز و سامانه‌های اعلام شده مراجعه و از رفتن به سایر سایت‌ها و دانلود اپلیکیشن‌های مختلف جداً خودداری کنید چرا که ثبت کردن اطلاعات در سایت‌های متفرقه می‌تواند زمینه سوءاستفاده از کاربران را فراهم آورد.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان افزود: با اعلام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، مالکان خودرو و موتور سیکلت‌های فاقد کارت سوخت تا قبل از 20 مرداد صرفاً با مراجعه به دفاتر مجاز پلیس +10 جهت پیگیری کارت سوخت اقدام و به سایت‌های متفرقه و درگاه‌های تأیید نشده مراجعه نکنند.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از شهروندان در هنگام ثبت نام به نشانی سایت توجه نکرده و با جستجو از طریق موتورهای جستجو و یا رفتن به لینک‌هایی که در دیگر سایت‌ها ارائه شده در دام سودجویان سایبری گرفتار می‌شوند.

مرتضوی از احتمال نفوذ بدافزارها به سیستم‌های شهروندان خبر داد و گفت: از آنجایی که یکی از روش‌های ثبت نام، استفاده از اپلیکیشن دولت همراه است، این احتمال وجود دارد تا مجرمان سایبری با طراحی اپلیکیشن‌هایی مشابه و جعلی، اقدام به سرقت اطلاعات کاربران کنند یا با قرار دادن این اپلیکیشن در سایت‌های آلوده به بدافزار، اطلاعات ذخیره شده در سیستم قربانیان را هدف قرار دهند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند