کدخبر: ۲۹۶۸۵۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

روش های انتخاب بهترین رنگ مو متناسب با چهره

اقتصاد نیوز:اگر به تازگی وارد وادی رنگ کردن مو شده اید و برای اولین بار است که می‌خواهید موهایتان را رنگ کنید، میتوانیـد بـا رنـگ مو‌های موقت شروع کنید. رنگ مو‌های موقت پس از چند مرتـبه شسـت و شو از بین میروند، اما رنگ مو‌های دائم اینگونه نیستند و با شست و شو از بین نمی‌روند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از عصر ایران، موقع انتخاب رنگ مو، از روی عکس روی جعبه رنگ موی خود را انتخاب نکنید، چون خیلی اوقات این تصویر‌ها گول زنک هستند. بهتر است از روی ویژگی‌های نوشته شده روی جعبه رنگ موی مورد نظر خود را انتخاب کنید. روی اکثر جعبه‌های رنگ مو، رنگ به اینصورت توصیف می‌شود: بلوند، قهوه ای، مشکی و قرمز (شرابی) و درجه آن را نیز مشخص می‌کنند: روشن، متوسط، و تیره. ممکن است تن و سایه رنگ را نیز قید کنند مثلاً طلایی یا خاکستری یا زیتونی و...

رنگ پوست:

رنگ پوستتان گرم است یا سرد؟ اکثر رنگ مو‌ها در دو دسته گرم یا سرد جای می‌گیرند. اگر رنگ پوستتان طلایی، زیتونی یا تیره است و پشمانی قهوه‌ای یا تیره دارید (اکثر آسیایی ها، افریقایی-امریکایی‌ها و لاتین‌ها در این دسته جای میگیرند)، پس رنگ مویتان از نوع گرم است.

اگر رنگ پوستتان روشن و رنگ چشمانتان سبز یا آبی است، از نوع رنگ موی سرد هستید. شما معمولاً موقع برنزه کردن اول قرمز شده و می‌سوزید و رگ‌های روی مچ دستتان آبی رنگ است.

روش های انتخاب بهترین رنگ مو متناسب با چهره

انتخاب رنگ مو مناسب به ۵ پارامتر بستگی دارد:

- رنگ پوست شما

- رنگ طبیعی مو سر شما

- رنگ چشمان شما

- اندام و سایز هیکل شما

- خلق و خوی و شخصیت شما

چنانچه تنها انتخاب رنگ مو مناسب را یک امر شخصی و پیرو مد فرض میکنید، باید بگوییم اشتباه است، زیرا جهان رنگ‌ها آنقدر وسعت دارد که جهت پیدا نمودن رنگ موی مناسب باید فاکتور‌های گوناگونی را مورد بررسی قرار داد؛ با اهمیت‌تر از همه این است که باید رنگ موی خود را متناسب با رنگ پوست چهره خود انتخاب کنید چرا که مو‌ها بیش از همه به صورت نزدیک است و یک رنگ نا متناسب می‌تواند چهره شما را پیرتر یا رنگ‌پریده نمایان سازد، ولی انتخاب یک رنگ مناسب میتواند در عین ایجاد زیبایی صورت شما را طبیعی‌تر نشان دهد.

انتخاب درجه رنگ مناسب:

اگر رنگ پوستتان گرم است، باید سایه‌های طلایی مثل کاراملی و برنز در سایه‌ای تیره‌تر از رنگ پوستتان انتخاب کنید.

رنگ‌های تیره ومشکی را نباید انتخاب کنید، چون صورتتان را به کلی محومی کند و اگر هم درجه‌های طلایی را انتخاب می‌کنید، دقت کنید که خیلی روشن نباشد، چون ممکن است رنگ مویتان نارنجی از آب درآید.

اگر رنگ پوستتان سرد است، از رنگ‌هایی که سرخی رنگ پوستتان را بیشتر جلوه می‌دهد اجتناب کنید، رنگ‌هایی مثل طلایی، طلایی مایل به قرمز، و مسی. بلوند خاکستری و قهوه‌ای روشن برای پوست گرم شما بهترین انتخاب است.

افرادیکه در کودکی رنگ موی بلوند و طلایی داشته اند، بهترین رنگ پوست را برای داشتن موی بلوند حتی در بزرگسالی دارند. برای کسی که رنگ پوست گرمی دارد بلوند برنجی یا هایلایت تقریباً مناسب نیست. این افراد بهتر است از درجه‌ها و سایه‌های گرمتر استفاده کنند.

روش های انتخاب بهترین رنگ مو متناسب با چهره

اگر رنگ مویتان قهوه‌ای است و می‌خواهید آن را به بلوند تغییر دهید، سعی کنید بلوند خیلی روشنی انتخاب نکنید. اگر میخواهید رنگ مو و پوستتان ضد و نقیض باشد به شکلی که هر دو رنگ خوب جلوه کند، هایلایت و لولایت برای شما مناسب است. به خاطر داشته باشید که برای چشمان سبز و قهوه ای، رنگ موی تیره بهتر است تا رنگ موی بلوند.

درمورد رنگ موی قرمز و شرابی هم باید بگویم که تقریباً همه می‌توانند از آن استفاده کنند. مسئله مهم این است که درجه وسایه رنگی را انتخاب کنید که با رنگ پوستتان بیشتری سازگاری را داشته باشد. خانم‌هایی که رنگ پوستی روشن یا صورتی رنگ دارند، رنگ موی قرمز و شرابی بیشتر از همه به آن‌ها می‌آید.

رنگ کردن رنگ موی خاکستری به خاطر بافت زبری که دارد خیلی سخت است. اگر موهایتان کمتر از یک سوم سفید شده است، از رنگ موی موقتی که یک سایه از رنگ موی طبیعی خودتان روشن‌تر باشد یا تقریباً با آن همرنگ باشد استفاده کنید.

رنگ مو‌های موقت کمتر از رنگ مو‌های دائم مو را خراب می‌کند.

اما اگر موهایتان بیشتر از این مقدار سفید شده است، یک رنگ موی بلوند خاکستری توصیه می‌شود، چون باعث می‌شود موهایتان طلایی و بلوند به نظر برسد.

برای آن دسته از افرادیکه می‌خواهند رنگ مویشان را یکی دو پرده روشنتر یا تیره‌تر کنند یا سفیدی موهایشان را با رنگ بپوشانند، بهتر است که خودشان در خانه موهایشان را رنگ کنند.

اگر موهایتان قهوه‌ای روشن است، بلوند تیره مطمئناً خیلی به شما می‌آید. اگر می‌خواهید تغییر بیشتری در خودتان ایجاد کنید، بهتر این است که با یک متخصص آرایشگر در این رابطه مشورت کنید تا اینکه خودتان رنگ قهوه‌ای تیره موهایتان را یکدفعه بلوند روشن کنید.

چند توصیه برای مو‌های رنگ شده

۱) در روز‌های آفتابی، از کلاه، روسری و محصولات ضدآفتاب استفاده کنید تا موهای‌تان کمتر خشک شوند و پوست‌تان نیز آسیب نبیند.

۲) از نرم‌کننده‌ها و تقویت‌کننده‌های مناسب استفاده کنید تا رطوبت موهای‌تان حفظ شود.

۳) به هنگام خشک کردن موها، حوله را به نرمی روی موهای‌تان بکشید.

۴) مو‌های خود را هنگام خیس بودن شانه نزنید.

۵) برای خشک کردن مو‌ها زیاد از سشوار استفاده نکنید و در صورت استفاده، زمان آن را کاهش داده و سشوار را با فاصله بیشتری از سر خود نگه دارید.

۶) مو‌های نازک آسیب‌پذیرتر و حساس‌تر از مو‌های ضخیم هستند.

۷) در دوران بارداری خصوصا سه ماهه نخست از رنگ کردن مو‌ها بپرهیزید.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند