چین: ‌آمریکا آتش تنش‌ها را شلعه‌ورتر نکند

کدخبر: 296887
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه چین با انتقاد از اقدام آمریکا منی بر تحریم ظریف، از واشنگتن خواست تا در جهت خدمت به منافع جامعه بین‌المللی گام بردارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، هویا چانیینگ، سخنگوی وزارت خارجه پکن روز پنجشنبه در خصوص اقدام آمریکا در خصوص تحریم ظریف، گفت: ما بیانیه آمریکا و پاسخ شخصی ظریف را رصد کرده‌ایم. مواضع چین مشخص است. چین با تحریم‌های یکجانبه ایالات متحده مخالف است. تحریم‌های آن‌ها تاثیر مثبتی ندارند. تنها از طریق مذاکرات می‌توان راه حلی برای مناقشات دست یافت.

وی افزود: آمریکا اخیرا اعلام کرده که خواهان مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران است. امیدواریم که آمریکا پای حرفش بماند و به جای شلعه‌ورتر کردن آتش، صلح و ثبات منطقه را بهبود ببخشد. اگر آمریکا چنین کاری کند، آنوقت در جهت منافع مشترک جامعه بین‌المللی گام برداشته است.

هویا چانیینگ همچنین در خصوص روابط ایران و چین گفت: ایران و چین همکاری‌های دوستانه‌ای دارند. همکاری ما در حوزه انرژی و دیگر حوزه‌ها در چهارچوب قوانین بین‌المللی بوده و منطقی و مشروع می‌باشند. به این همکاری باید احترام گذاشته و از آن محافظت شود.

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۲۳ خرداد ۱۴۰۰منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ بازار اوراق بدهی دولت کاملا باثبات و کاملا سرد بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما