کدخبر: ۲۹۶۸۹۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آلمان: تحریم ظریف نفی راه‌حل‌های دیپلماتیک است

آلمان: تحریم ظریف نفی راه‌حل‌های دیپلماتیک است

اقتصادنیوز: وزار امور خارجه آلمان در واکنش به اقدام خیر آمریکا علیه ظریف این تصمیم را ناقض راه‌حل‌های دیپلماتیک توصیف کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، دویچه وله نوشت: وزارت امور خارجه آلمان در واکنش به اقدام ایالات متحده آمریکا در تحریم محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران، این اقدام را نفی راه حل‌های دیپلماتیک توصیف و اعلام کرد: «بنابراین ما این اقدام را درست نمی‌دانیم.»

وزارت خارجه آلمان می‌گوید: «در شرایط کنونی مهم است که کانال‌های ارتباطی را حفظ کنیم تا جلوی تشدید تنش‌ها را بگیریم.» این وزارتخانه افزوده که وزیران خارجه آلمان، فرانسه و بریتانیا در تماس منظم با جواد ظریف قرار دارند و به این کار ادامه خواهند داد.

اتحادیه اروپا پیش‌تر اعلام کرده که همکاری با وزیر خارجه ایران به دو دلیل تداوم خواهد یافت؛ نخست آن که او ارشدترین دیپلمات دولت ایران است و دوم، به خاطر حفظ مناسبات دیپلماتیک با تهران.

کارلوس مارتین، سخنگوی خانم موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، گفته است: «ما با توجه به اهمیت حفظ کانال‌های دیپلماتیک، کار با جواد ظریف را که بالاترین نماینده دیپلماسی ایران است، ادامه می‌دهیم.»

در عین حال، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، در گفت‌وگویی تلویزیونی با شبکه ARD عنوان کرده که حفظ توافق هسته‌ای با ایران روز به روز سخت‌تر می‌شود. او در توضیح این دشواری به "لزوم جلوگیری از جنگ در خلیج فارس و اطمینان یافتن از عدم دستیابی ایران به سلاح اتمی" اشاره کرده و افزوده است: «به همین دلیل ما همانند قبل به توافق اتمی پایبند می‌مانیم.»

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند