کدخبر: ۲۹۶۹۴۶ لینک کوتاه

تحلیل مقام سابق پنتاگون درباره انصراف ترامپ از برخورد نظامی با ایران

اقتصادنیوز: مقام سابق پنتاگون، اظهارات دونالد ترامپ در خصوص حمله احتمالی به ایران در پی ساقط شدن یک پهپاد آمریکایی را رد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نیوزویک نوشت، ویلیام مک ریون، دریالاسار و مقام سابق پنتاگون، شک و شبهه خود را نسبت به ادعای ترامپ در خصوص لغو حمله ایالات متحده به ایران در دقایق آخر در پی ساقط شدن یک پهپاد آمریکایی ابراز کرد.

ویلیام مک ریون با اشاره به تنش‌های ایجاد شده در خلیج فارس، به وانشگتن هشدار داد که هرگونه درگیری با ایران، به سادگی تمام نخواهد شد.

وی با رد حمله احتمالی ترامپ علیه ایران در پی ساقط شدن پهپاد آمریکایی و با اشاره به اینکه خودش در موقعیت‌های مشابه بیشماری بوده است، عنوان کرد: باور اینکه ترامپ در دقایق آخر فهمیده باشد که حملاتش به ایران با تلفات جانی همراه خواهند بود، سخت است چر اکه تخمین شمار تلفات، همیشه بخشی از گزارش نظامی است که هنگام حمله به یک هدف مشخص ارائه می‌شود.

وی در ادامه افزود: وقتی می‌شونیم که آمریکا تنها به خاطر خویشتن‌داری رئیس‌جمهور از این خط پا فراتر نگذاشته است، باعث می‌شود این سوال به ذهن خظور کند که چرا در وهله اول به این نقطه رسیده بودیم؟

این مقام سابق پنتاگون توضیح داد که پاسخ ساقط شدن پهباد، باید حمله‌ای متناسب باشد به گونه‌ای که خطر تشدید کنترل‌نشدنی تنش‌ها را به همراه نداشته باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند