کدخبر: ۲۹۷۰۱۹ لینک کوتاه

ترافیک سنگین در جاده‌های هراز و چالوس

ترافیک سنگین و نیمه سنگین در بیشتر محورهای اصلی مازندران سبب شده است تا مسافران و مردم استان در آخرین روز هفته ساعت ها در مسیر ارتباطی این استان به پایتخت زمین گیر شوند .

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رئیس پلیس راه مازندران روز جمعه با اشاره به ترافیک سنگین خودروهای مسافران در تمامی طول محور کندوان ، گفت که تردد وسایل نقلیه از سمت مرزن آباد به کرج یکطرفه و تردد از کرج به مرزن آباد ممنوع است.

علیرضا قدمی افزود: در محور هراز مسیر شمال به جنوب محدوده پارک جنگلی آمل ترافیک بسیار سنگین و محدوده وانا تا پلور نیمه سنگین و محدوده پلور تا آبعلی سنگین و در بقیه نقاط به صورت پر حجم در جریان است.

وی ادامه داد: تردد در محور کیاسر مسیر جنوب به شمال در محدوده سه راهی تاکام سنگین و در باقی مسیر نیمه سنگین و پرحجم است.

سرهنگ قدمی با بیان اینکه محور سوادکوه نسبت به دیگر جاده های مواصلاتی استان از ترافیک نرم تری برخوردار است، گفت: در محور سوادکوه نیز تردد در محدوده زیرآب تا پل سفید نیمه سنگین و بقیه نقاط پرحجم ولی در جریان است .

استان مازندران دارای سه محور مواصلاتی با استان تهران شامل کندوان ، هراز و فیروزکوه به طول حدود 600 کیومتر است .

راهبندان ناشی از ترافیک در جاده های مازندران طی تعطیلات و روزهای پایانی هفته از مشکلاتی است که زندگی ساکنان حاشیه این محورها را مشکل و گاهی مختل می کند.

گرمای چند روزه گذشته در مناطق مرکزی و جنوبی کشور سبب شده است تا امسال مسافران بیشتری روانه جاده های شمال کشور شوند و به همین دلیل نیز در گرما و هوای شرجی ماه مرداد ، جاده های استان دارای ترافیک سنگین است .

یکی از دلایل افزایش میزان ترافیک در جاده های استان ، افزایش سفر بومیان از مناطق جلگه ای به ییلاقی است و بخشی از ییلاقات مازندران هم در حاشیه جاده های منتهی به پایتخت واقع شده و یا رسیدن به آنها نیازمند گذر از این جاده هاست .

اگر چه چهار بانده شدن محور های مواصلاتی مازندران به تهران یکی از برنامه ها برای روان سازی تردد بود که از حدود یک دهه پیش آغاز شد و بسیاری از این برنامه تحقق یافت ، ولی افزایش استفاده از خودروهای شخصی در این مدت سبب شده است تا ترافیک همچنان در جاده های مازندران ماندگار شود.

بر اساس اعلام پلیس راه مازندران ، از ساعت 6 صبح امروز تا 24 امشب تردد کامیون و کامیونت از محور هراز ممنوع است ، و ممنوعیت تردد تریلر به استثنا حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از محور سوادکوه هم تا ساعت 24 امشب ادامه دارد.

فرماندهر پلیس راه مازندران به رانندگان توصیه کرد در صورت مواجه با ترافیک صبور باشند و از تجاوز به مسیر مخالف و یا شانه خاکی خودداری کنند .

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند