کدخبر: ۲۹۷۱۰۶ لینک کوتاه

واکنش دبیرکل انصار حزب‌الله به اظهارات الله‌کرم درباره نفوذ کارگزاران

اقتصادنیوی: عبدالحمید عبداللهی درباره اظهارات اخیر حسین الله‌کرم در برنامه تلویزیونی توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، عبدالحمید عبداللهی دبیرکل انصار حزب الله با اشاره به اظهارات اخیر حسین الله کرم عضو پیشین این تشکل اظهار داشت: یک مطلب را بارها و هر موقع که حرفی از سوی ایشان (الله‌کرم) در مورد مواضع انصار حزب الله منعکس شده گفته‌ایم و آن اینکه ایشان هیچ مسئولیت و سمتی در انصارحزب‌الله ندارند و کلاً یک سال و نیم آن هم در اوایل تشکیل انصار که هنوز ساز و کار و ثبت رسمی انجام نشده بود ایشان بودند.

وی افزود: انصار حزب الله و حدود ۳۰ سال است که فعالیت می‌کند و تاسیس شده و در کل این سی سال ایشان(الله کرم) یک‌سال‌و نیم در انصار بودند و آن هم زمانی است که هنوز ساز و کارهای رسمی و قانونی در انصار شکل نگرفته بود؛ بنابراین باید این اظهارات را از خود ایشان پرسید.

عبداللهی با تاکید بر اینکه در ابتدای تشکیل انصار حزب‌الله هم ایشان به عنوان مسئول انصار حضور نداشتند، چون آن موقع تقسیم کاری نبود، تصریح کرد: در روزنامه‌های رسمی کشور آگهی خروج ایشان از انصار حزب الله چاپ شده و این را البته جاهایی که لازم بوده است ارائه داده‌ایم و حال در جواب اظهارات کسی که در مجموعه ما نبوده چه می توانیم بگوییم؟

وی با بیان اینکه حسین الله‌کرم هیچ ارتباط تشکیلاتی با انصار حزب الله ندارد تاکید کرد: ایشان نگفته که به عنوان یک مطلع این اظهارات را می‌گویم بلکه به عنوان «رئیس شورای هماهنگی انصار حزب الله» این صحبت‌ها را بیان کرده؛ حال آنکه این عنوان مجعول است و اصلاً چنین عنوان ثبت شده یا شنیده شده‌ای وجود ندارد.

دبیرکل انصار حزب الله با اشاره به اینکه نفوذی فرد خطرناکی است که اطلاعات را از مجموعه بیرون می برد و به جایی که ماموریت دارد منتقل می‌کند حال آن‌که چنین چیزی نبوده است، خاطرنشان کرد: نفوذی برای مثال سعی می کند در مجموعه خط‌‌دهی کند و افراد را به اشتباه بیاندازد در حالی که تمام تصمیمات انصار شورایی است و هر موضع‌گیری و هر فعالیت میدانی قبلاً در شورای انصار تصویب می‌شود و اگر موافقت اعضا کسب شد، آن اقدام انجام و یا آن موضع‌گیری اعلام می‌شود.

عبداللهی ضمن تاکید بر اینکه صحبت از نفوذی بحث بی‌خود و تهمت غلطی است و جای پیگیری قانونی دارد که احتمالاً این کار هم انجام شود، تصریح کرد: اعضای شورای انصار افرادی فهیم، با تحصیلات بالا و سابقه کار انقلابی ممتد هستند و برخی از آنها در جنگ حضور مستمر و فعالی داشته‌اند و کسی نمی‌تواند پوست خربزه زیر پایشان بیاندازد.

به گزارش فارس، «حسین الله کرم» استاد دانشگاه تهران و از اعضای پیشین انصار حزب‌الله اخیرا گفته است: «ما در انصار حزب‌الله به عنوان جناح هیاتی هیات رزمندگان عاشق ثارالله که در مسجد شهدا بود، به عنوان یک جریان بودیم و دو جریان دیگر هم بودند که تقریباً سه جریان می‌شدیم و یک جریان هم نفوذی بود. در نهایت ۴ جریان می‌شد … در این نیروهای ارزشی نیروهای خودسر هم وجود دارد. علاوه بر نیروهای نفوذی نیروهای خودسر که تحت فرآیند هیجانی که نیروی نفوذی که می‌تواند به وجود بیاورد، می‌توانند به آن سمت کشیده شوند».

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند