کدخبر: ۲۹۷۳۵۹ لینک کوتاه

روسیه مدعی شد:

دست داشتن آمریکا و آلمان در تجمعات مسکو

وزارت امور خارجه روسیه اطلاعات مربوط به دخالت ایالات متحده و آلمان در امور داخلی این کشور را به رهبران کشورهای مذکور ارائه خواهد نمود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در کانال تلویزیونی "راسیا - 1" اظهار داشت: وزارت امور خارجه روسیه اطلاعاتی در مورد چگونگی مداخله کارکنان دیپلماتیک و رسانه‌ها در امور داخلی روسیه با اطلاع رسانی در مورد تظاهرات بدون مجوز در آمریکا را به رهبران ایالات متحده و آلمان عرضه می‌کند.

زاخارووا گفت: "پیش از تظاهرات روز شنبه، سفارت ایالات متحده فعالانه در تمامی این فعالیت‌ها ، چه آشکارا و چه پنهان مشارکت داشته است."

روسیه: آمریکا و آلمان در تجمعات غیرقانونی مسکو دست دارند
AP Photo / Viktor Klyushin
وی یادآور شد: سفارت آمریکا در شبکه های اجتماعی بصورت تفصیلی مسیر راهپیمایی روز شنبه را منتشر کرد. آنها مسیر را لحظه به لحظه ترسیم کردند، البته که در پایان خواستار پایان دادن به راهپیمایی شدند. اما همانطور که می دانیم، 90٪ از این اطلاعات مردم را تشویق به پیوستن به این رویداد می‌نمود. در همین حال، نه تنها سازمان‌های دیپلماتیک که رسانه‌ها نیز در این امر مشارکت کردند.

من فکر می کنم این یک پدیده غیرطبیعی از سوی رسانه‌ها و روزنامه نگاران غربی است، هنگامی که دویچه وله به زبان روسی فرا می‌خواند که: "اهالی مسکو بیرون بیایید"، " مسکو بیرون بیا". درست همینگونه و بر خلاف اصول خبرنگاری آنها آنچه که در کشور ما اتفاق می‌افتد را پوشش می‌دهند. متأسفانه ، ما مجبور خواهیم شد تا مراتب نگرانی‌های و اقدامات عملی که قصد انجام آنها را داریم به طرف آلمانی برسانیم، به خصوص که این کانال با بودجه دولتی اداره می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند