کدخبر: ۲۹۷۵۲۲ لینک کوتاه

خصومت شخصی انگیزه شیاد اینستاگرامی

اقتصادنیوز: رئیس پلیس فتای استان اصفهان از دستگیری فردی که با انتشار تصاویر خصوصی و مطالب غیرواقعی در شبکه اجتماعی اینستاگرام علیه دختری جوان باعث هتک حیثیت او شده بود، خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سید مصطفی مرتضوی اظهار کرد: در پی شکایت دختر جوان مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی و مطالب غیرواقعی علیه وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، رسیدگی به پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان  افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکیه و با اقدامات تخصصی صورت گرفته مشخص شد خانمی که از بستگان شاکیه بوده با استفاده از بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام و ایجاد صفحه شخصی جعلی، اقدام به انتشار تصاویر خصوصی وی کرده است.

وی عنوان داشت: با توجه به مستندات و مدارک موجود و تحقیقات تخصصی صورت گرفته نهایتاً متهمه شناسایی و دستگیر شد که انگیزه خود را حسادت و خصومت شخصی اعلام کرد.

مرتضوی به شهروندان توصیه کرد: اخلال‌گران امنیت سایبری، افرادی هستند که به صورت مخفیانه از اطلاعات شخصی دیگران از قبیل فیلم و عکس سواستفاده می‌کنند و با ابزارهای مختلف مانند شبکه‌های اجتماعی موجب از بین رفتن حقوق شهروندی، هتک حیثیت و به خطر افتادن امنیت شهروندان می‌شوند.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان تأکید کرد: یکی از معضلات کنونی جامعه ما حفظ حریم خصوصی افراد است که به اشکال مختلف توسط سودجویان و کلاهبرداران نادیده گرفته شده و با سواستفاده از مصادیق مختلف نقض این موضوع، از قربانیان اخاذی و هتک حیثیت می‌شود، بنابراین هموطنان می‌توانند آخرین و به روزترین آموزش‌های لازم در خصوص استفاده صحیح از ظرفیت‌های فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir دریافت کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند