کدخبر: ۲۹۸۴۵۳ لینک کوتاه

استفاده از هندز فری هم در حین رانندگی ممنوع می شود

اقتصاد نیوز:تعدادی از نمایندگان مجلس انگلیس به دنبال تصویب قانونی هستند که به موجب آن استفاده از هندز فری های سیار هم در حین رانندگی در این کشور ممنوع می‌شود.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، امروزه کمتر کشوری را می توان در جهان یافت که در آن استفاده از گوشی های هوشمند در زمان رانندگی ممنوع نباشد. برخی رانندگان برای غلبه بر این ممنوعیت به استفاده از انواع هندزفری روی آورده اند. اما در مقابل ممنوعیت کاربرد هندزفری هم در برخی کشورها در دستور کار قرار گرفته است.

رانندگی و تلفن همراهیکی از این کشورها انگلیس است که نمایندگان مجلس آن معتقدند استفاده از هندز فری های سیار به اندازه استفاده از خود گوشی در حین رانندگی خطرناک است و لذا می خواهند این کار را ممنوع کنند. استفاده از گوشی تلفن همراه در زمان رانندگی در انگیس منجر به درج شش امتیاز منفی و 200 پوند جریمه می شود.

قرار است برای تنظیم قانون جدید در این زمینه مشورت هایی در مجلس عوام انگلیس و همین طور با دولت این کشور صورت بگیرد. انتظار می رود تصویب قانون تازه تا قبل از پایان سال 2019 عملی شود. استفاده از تلفن همراه در زمان رانندگی در انگلیس هر سال باعث وقوع صدها سانحه رانندگی در این کشور می شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند