کدخبر: ۲۹۸۷۲۴ لینک کوتاه

حذف بخاری نفتی از اول مهر ۹۸ در مدارس کشور

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: حذف بخاری های نفتی از مهر امسال در ۲۴ هزار مدرسه کشور که دارای گاز هستند، آغاز می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرنگار مهر، سید جواد حسینی ظهر امروز در نشست شورای ادارای سیستان و بلوچستان با اشاره به حذف بخاری نفتی در 24 هزار کلاس درس سیستان و بلوچستان که علمک گاز به آنها رسیده است، اظهار داشت: 67 میلیارد تومان از 400 میلیارد تومان بودجه کل کشور در حوزه سیستم سرمایشی و گرمایشی به این استان اختصاص پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه پرداخت مطالبات و معوقات معلمان در حال انجام است، افزود: دو هزار میلیارد ریال برای رتبه بندی معلمان تخصیص پیدا کرده که برای اجرای آن باید در مجلس قانون تصویب شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه این رتبه بندی اول مهر در احکام معلمان اعمال می شود، ادامه داد: همچنین مطالبات عقب افتاده سال 97 و پادش پایان خدمت فرهنگیان و معلمان حق التدریس در شهریور امسال پرداخت می شود.

وی با اشاره به تخصیص 280 میلیارد تومان از اعتبارات ملی به نوسازی و بهسازی مدارس استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: 500 کلاس درس جدید در اول مهرماه امسال در اختیار آموزش و پرورش استان قرار خواهد گرفت.

حسینی از تدوین سند توسعه کمی و کیفی آموزش و پرورش در سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: مجوز استخدام 43 هزار نفر نیز در آموزش و پرورش صادر شده است که 5 هزار نیروی خدماتی و 12هزار نفر نیروی حق التدریس از مهر ماه امسال در مجموعه تعلیم وتربیت مشغول به کار می شوند.

وی افزود: فاز دوم بیمارستان فرهنگیان سیستان و بلوچستان واقع در شهر زاهدان نیز با تخصیص اعتبار 10 میلیارد تومانی تا سه ماه آینده مورد بهره‌برداری قرار می گیرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند