دبیر اشراف سپاه خبرداد؛ تشکیل سامانه اشراف در دستگاه‌های دیگر

کدخبر: 298817
اقتصادنیوز: دبیر اشراف فرماندهی کل سپاه پاسداران با بیان اینکه درجازدن در نهادهای انقلابی نادرست است گفت: با توجه به دستور رهبر معظم انقلاب، سپاه پاسداران باید همواره در قله‌ها حرکت کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم محمد تولایی صبح امروز در نهمین جشنواره "مالک اشتر سپاه قدس گیلان" اظهار داشت: خداوند به پیامبر(ص) فرمود که آنچه که راجب جانشینی امام علی(ع) به عنوان جانشین و امام بعد از تو در نظر گرفتیم به مردم اعلام کن که اگر چنین نکنی رسالت خود را به پایان نرساندی.

دبیر اشراف فرماندهی کل سپاه پاسداران با بیان اینکه امامت رمز بقای دین اسلام چه در زمان حضرت ابراهیم(ع) چه در عصر حاضر است، ابراز داشت: دشمنان امروز تمام توان خود را به کار گرفتند تا به جایگاه امامت و رهبر جامعه که نقش بسیار مهمی در مسیر هدایت افراد دارد ضربه وارد کنند.

تولایی با اشاره به اینکه دشمنان می‌دانند که اگر جامعه‌ای امام و رهبر داشته باشد آن جامعه زیر بار ظلم نمی‌رود، خاطرنشان کرد: باید به مسئولیت‌های خود در دفاع از اصل امامت و ولایت دقت کرده و سعی کنیم تا آن را در جامعه ترویج دهیم.

وی با بیان اینکه اصل توجه ما در دهه امامت و ولایت باید به اصل امامت و خلافت باشد و نگاه‌مان به ظواهر نباشد تصریح کرد: اگر هدف‌مان این باشد که انقلاب اسلامی از سقوط و خطرات در امان باشد و فساد و فحشاء در جامعه رواج پیدا نکند باید به اصل محتوای امامت و ولایت توجه ویژه شود.

دبیر اشراف فرماندهی کل سپاه پاسداران با اشاره به مساله مهم اشراف و جشنواره مالک اشتر گفت: موضوع اشراف فرماندهی، ابداع رهبر انقلاب است و در واقع نقطه آغاز اشراف با تدبیر شخص رهبر انقلاب آغاز شده و ما جدا از وظایف سازمانی باید نگاه اعتقادی به مسئله اشراف در سپاه داشته باشیم.

تولایی با بیان اینکه اشراف فرماندهی در سپاه پاسداران، اراده ولی امر مسلمین است و باید تلاش کنیم تا اهدافش به بهترین نحو محقق شود ابراز داشت: با توجه به مسئله اشراف، تمام فرماندهان و مسئولان در هر سطوحی باید نسبت به زیر مجموعه خود تسلط کامل داشته باشند.

وی با بیان اینکه اشکالات و نواقص‌ در مجموعه‌های سازمانی باید برطرف شود تا شاهد رشد و پیشرفت فعالیت‌های سازمانی باشیم افزود: درجا زدن در نهادهای انقلابی ممنوع است و رهبر انقلاب نیز فرمودند که سپاه پاسداران باید همواره در قله‌ها حرکت کند و در راستای رشد و پیشرفت بشریت اقدام کند.

دبیر اشراف فرماندهی کل سپاه پاسداران گفت: مجموعه سپاه پاسداران باید مرتب به درون نهاد خود بنگرند و اشکالات را برطرف کنند و هر جا که برنامه و اقدام تأثیرگذاری توسط سپاه در مکانی اجرا شد باید آن برنامه را به مکان‌ها و مجموعه‌های دیگر نیز معرفی کند تا شرایط برای رشد و تکامل آنها نیز فراهم شود.

تولایی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در رابطه با اشراف فرماندهی در سپاه  پاسداران افزود: رهبر انقلاب تأکید کردند که مسئله اشراف باید یک انقلاب و دگرگونی در نیروهای مسلح ایجاد کند و این مساله موعظه و نصیحت نیست بلکه اقدامی است که باید انجام شود.

وی تصریح کرد: اشراف فرماندهی سپاه پاسداران باید به جایی برسد تا به شکل صحیح نواقص مختلف در سپاه پاسداران و مجموعه‌های دیگر را برطرف کرده و هم‌زمان با این اقدام، وضعیت توان و آمادگی بخش‌های مختلف به استحضار فرماندهان سپاه و مجموعه‌ها برسد.

دبیر اشراف فرماندهی کل سپاه پاسداران با اشاره به لزوم تنظیم رابطه عملکرد سپاه با محیط انقلاب ابراز داشت: پایگاه‌های مقاومت، واحدهای دانش‌آموزی و فرماندهان سپاه در سطوح مختلف باید بتوانند نیازهای انقلابی مجموعه‌ای که در آن فعالیت می‌کنند را مورد ارزیابی قرار داده و نواقص را برطرف کنند.

 تولایی با اشاره به ضرورت انتقال دانش اشراف به سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف اجرایی افزود: رهبر انقلاب به پاسداران تأکید کردند که شما باید نسبت به زیر مجموعه خود اشراف ایجاد کنید و اشراف نیروهای مسلح باید به بخش‌های دیگر الگو دهد و سامانه‌های اشراف باید در دستگاه‌های دیگر هم ایجاد شود.

وی تصریح کرد: هر مسئولی چه لشکری و چه کشوری در هر بخشی باید نسبت به نارسایی‌ها، عوامل غفلت‌زا، مؤلفه‌های محیطی، عیب‌ها و حُسن‌ها هوشیار باشد و درصدد رفع نواقص برآید و حُسن‌ها را نیز ارتقاء دهد و این اقدامات جزء با اراده و همکاری همه اعضای سازمان امکان‌پذیر نیست.

دبیر اشراف فرماندهی کل سپاه پاسداران  گفت‌: با توجه به بیانات رهبر انقلاب، عمل کردن رمز موفقیت ما است و تمامی انگیزه‌ها قبل از هر اقدام باید الهی باشد و شخص عمل کننده نیز درک و مهارت لازم از موضوع و برنامه را داشته باشد تا بتواند آن را عملی کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما