کدخبر: ۲۹۸۸۵۸ لینک کوتاه

انتقال مجدد شیخ زکزاکی به نیجریه

اقتصادنیوز: بر اساس گزارش شبکه پرس تی‌وی، شیخ زکزاکی بعد از ناتمام ماندن روند درمانش در هند، به نیجریه بازگشته و دقایقی پیش وارد فرودگاه ابوجا شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، از ورود علامه شیخ «ابراهیم زکزاکی» رهبر جنبش اسلامی نیجریه به فرودگاه «ابوجا» پایتخت این کشور خبر داد.

بر اساس این گزارش، شیخ زکزاکی بعد از اینکه با برخورد غیرقابل قبول مسئولان هندی و تحمیل روند نامناسب درمان خود در بیمارستان مواجه شد، تصمیم به ترک این کشور و بازگشت به نیجریه گرفت.

ساعتی پیش «ابراهیم موسی» سخنگوی جنبش اسلامی نیجریه ضمن تایید خبر پایان حضور شیخ زکزاکی در هند و بازگشت او به نیجریه، از احتمال اعزام او به یک کشور جدید (ترکیه، مالزی یا اندونزی) برای پیگیری روند درمان خبر داده بود.

شیخ زکزاکی روز گذشته (پنجشنبه) با انتشار یک پیام ویدئویی گفت دولت نیجریه در مورد وضعیت سلامت او اطلاعات نادرستی به طرف هندی داده و در امر درمان مانع‌تراشی کرده است، به همین دلیل او ترجیح می‌دهد که به کشور دیگری منتقل شود.

پیش از آن «مسعود شجره» مسئول مرکز حقوق بشر اسلامی لندن از ضرب‌الاجل دو ساعته دولت هند به شیخ زکزاکی برای پذیرش روند نامناسب درمان خبر داده بود.

شیخ زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه دوشنبه دوازدهم آگوست (21 مرداد 1398) به همراه همسرش از  ابوجا، پایتخت این کشور به هند منتقل شد تا در آنجا روند درمان خود را پی بگیرد. 

شیخ زکزاکی، در دوسال گذشته علی‌رغم حکم دادگاه، در بازداشت نیروهای امنیتی نیجریه بود و از نظر سلامت جسمانی دچار آسیب‌های جدی شده بود. گفته می‌شود یکی از چشمان شیخ زکزاکی تقریبا بینایی خود را از دست داده است.

چندی پیش، 187 پزشک ایرانی و غیرایرانی با اشاره به شاخص‌های حیاتی و معاینات بالینی رهبر جنبش اسلامی نیجریه درباره فراگیر شدن مسمومیت سربی در خون و بافت‌های بدن شیخ ابراهیم زکزاکی هشدار دادند و تاکید کردند وی باید هرچه زودتر به یک بیمارستان تخصصی منتقل شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند