کدخبر: ۲۹۸۸۶۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
خدمه نفتکش توقیف شده ایران از هدایتش انصراف دادند

خدمه نفتکش توقیف شده ایران از هدایتش انصراف دادند

یک رسانه محلی در جبل طارق با بیان اینکه خدمه نفتکش حامل نفت ایران از هدایت این کشتی انصراف داده‌اند از احتمال تعویق حرکت آن تا یکشنبه خبر داده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، یک رسانه محلی در جبل طارق گزارش داده نفتکش حامل نفت ایران، گریس۱ بعید است تا قبل از یکشنبه منطقه را ترک کند.

پایگاه «گیبرالتار کرونیکل» امروز جمعه نوشته با توجه به اینکه قرار است ۶ خدمه جدید ابرنفتکش گریس۱ تا پایان هفته (یکشنبه) وارد جبل طارق شوند بعید است این کشتی تا آن زمان بتواند منطقه را ترک کند. 

طبق این گزارش، مالکان کشتی بعد از رأی دیوان عالی جبل طارق در روز پنجشنبه به رفع توقیف گریس۱، در حال فراهم کردن ترتیبات لوجستیکی برای حرکت آن هستند. 

یک منبع مطلع که خواسته نامش فاش نشود به «گیبرالتار کرونیکل» گفت: «۶ دریانورد از جمله یک ناخدا روز یکشنبه وارد [جبل طارق] خواهند شد. بعید است کشتی قبل از آن موقع حرکتش را آغاز کند.»

ساعاتی قبل‌تر «ریچارد ویکینسان» وکیل حقوقی ناخدای فعلی گریس۱ به این رسانه گفت موکلش انصراف خود را از هدایت این نفتکش اعلام کرده است. 

انصراف ناخدای گریس۱ ساعاتی بعد از آن اعلام شد که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بعد از ناکامی دولتش در وادار کردن دولت محلی جبل طارق به ادامه توقیف این نفتکش خدمه آن را به تحریم تهدید کرد.

دیوان عالی «جبل طارق» پنجشنبه (۲۴ مرداد) با نادیده گرفتن درخواست آمریکا به آزادی نفتکش گریس-۱ حکم داد. «آنتونی دادلی» قاضی دیوان عالی جبل طارق درباره درخواست آمریکا گفت: «الان [درخواست آمریکا] پیش روی من نیست. هیچ درخواستی در ارتباط با نامه ایالات متحده [برای اجرای توافق قضایی متقابل] وجود ندارد.»

نفتکش «گریس ۱» که حامل نفت ایران بود ۱۳ تیر ماه سال جاری از سوی تفنگداران دریایی انگلیس در جبل طارق توقیف شد. جمهوری اسلامی ایران این اقدام را راهزنی دریایی انگلیس خواند و خواستار رفع توقیف هر چه سریعتر آن شد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند