کدخبر: ۲۹۹۱۷۶ لینک کوتاه

برنامه ارتش ایران برای اعزام ناوگروه برای اسکورت گریس۱

​اقتصادنیوز: فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: امروز شاهد آن هستیم که دزدان دریایی واقعی یعنی آمریکا و انگلیس تجهیزات خود، ناوهای هوایی و دریایی را به دلیل هراس از ایران ۳۰۰ مایل دورتر از آبهای ایران مستقر کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، حسن خانزادی در مراسم گرامیداشت روز دریانور و روز جهانی دریانوردی با تاکید بر اینکه ملتی که در آن شهادت ارزش است هیچ هراسی از دشمن ندارد و دشمن نمی‌تواند در آن ناامنی ایجاد کند، گفت: در طول چند سال اخیر شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در حوزه صنعت دریایی بوده‌ایم و حمل و نقل کالا و تجارت و ترانزیت از دریا در حال گسترش بوده است.

وی افزود: در این میان مباحثی مانند فناوری باعث تغییرات اساسی در صنعت دریایی شده است به طوری که بنادر، کشتی‌ها و نظامات موجود در عرصه دریا و دریانوردی متاثر از آن بودند و پیچیدگی صنعت دریایی افزایش یافته است.

اهم اظهارات وی را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

*با توسعه ظرفیت‌های دریایی، اقتصاد پایدار شکل می‌گیرد و مرز امکان تولید ملی رشد پیدا می‌کند، گفت: با تمام اینها انتظار داریم ظرفیت‌های دریایی کشور مطابق با فرمایشات رهبری در گام دوم انقلاب که همان موضوع تمدن سازی است مورد توجه قرار بگیرد و بیشتر از گذشته در دستور کار باشد.

*دریا و دریانورد تفکیک‌پذیر نیستند و این دو نیازمند بستر مهمی از جمله امنیت هستند که رهبری هم بارها به این مقوله تاکید داشته‌اند و گفته‌اند که اگر امنیت نباشد تمام دستاوردهای بشری غیرقابل دسترس خواهد بود.

*{با اشاره به ورود کشتی هپی نس به کشور}: روز گذشته کشتی هپی نس با افتخار وارد مرزهای دریایی کشورمان شد و از لحظه‌ای که این کشتی دچار مشکل شده بود نیروی دریایی ارتش در کنار شرکت ملی نفتکش بود و روز گذشته هم با اسکورت این کشتی را از تنگه باب المندب وارد آب‌های کشورمان کردیم. اسکورت این کشتی به دلیل مصون ماندن از دزدان دریایی منطقه نبوده است، اسکورت این کشتی برای حفاظت آن از دزدان دریایی واقعی که آمریکا و انگلیس در راس آن هستند بوده است.

* امروز شاهد آن هستیم که دزدان دریایی واقعی یعنی آمریکا و انگلیس تجهیزات خود، ناوهای هوایی و دریایی را به دلیل هراس از ایران 300 مایل دورتر از آبهای ایران مستقر کردند.

*از روز جهانی دریانوردی سال گذشته تا امسال حوزه دریایی کشورمان دچار هجمه بی‌سابقه استکبار جهانی شد و دریاهای آزاد در این مدت بسیار پرتنش بودند و در این شرایط همکاران نیروی دریایی ما به طور قطع حضور پررنگ‌تری داشتند. در حالی که در سال‌های گذشته شش ناوگروه در منطقه حاضر بود امسال تعداد ناوگروه‌ها را به 13 ناوگروه رساندیم.

* نیروهای دریایی ارگان‌های مختلف بیش از 500 روز به صورت شبانه‌روزی در نقاط مختلف دریایی حضور داشتند حضور ما این بار پیچیده‌تر، آگاه‌تر و با چشمان بیدار بود تا مهمترین بستر مورد نیاز دریانوردان یعنی امنیت برقرار شود.

* آن چیزی که استکبار به دروغ از وضعیت دریایی کشورمان نشان می‌دهد تا خلیج فارس، تنگه هرمز را ناامن نشان دهد سراسر کذب است، امروز امنیت در تمام آب‌های تحت مالکیت ایران برقرار است و در کنار این تلاش شبانه‌روزی حضور نیروهای سایر مجموعه‌ها در گشت‌های دریایی و سایر مجموعه‌ها مجموعه اطلاعاتی، موشکی، جنگ الکترونیکی به صورت شبانه‌روزی باعث شد تا هیچ مشکلی در منطقه به وجود نیاید و زنجیره امنتی تکمیل شود. در این مدت از هر لحظه حضور دشمن در هر نقطه اطلاع داشتیم و این دورایستایی ما امکان فرار به دشمنان را نداد.

*دیگر دوران بزن دررویی تمام شده است و بیگانگان نمی‌توانند به منطقه نفوذ کنند.

*دقیقا در زمانی که دشمن تلاش می‌کرد به ما چنگ و دندان نشان دهد توانستیم زیردریایی فاتح و ناوشکن سهند را وارد آبهای ایران کنیم و این نگرانی و هراس را از امکان ساخت تجهیزات در داخل کشور را در دشمنان دیدیم و پایش کردیم.

*در این مدت حتی یک فروند و یک دستگاه از تجهیزات دریایی ایران در اسکله قرار نداشت و تمام ناوگان ایران برای حفاظت از منطقه در آب بودند که این نشان از آمادگی نیروی دریایی کشورمان دارد.

*آماده اعزام ناوگروه برای اسکورت «آدریان دریا» هستیم. هر لحظه که جمهوری اسلامی ایران اراده کند ما آماده‌ایم برای اسکورت آدریان دریا ناوگروه اعزام کنیم

*{با اشاره به دعوت آمریکا برای ائتلاف دریایی از سایر کشورها}: این کشورها از آرزوهای خود صحبت می‌کنند و رویکرد فریبکارانه در دریا دارند. نیت آنها ایجاد ناامنی در منطقه است اما با حضور نیروی دریایی ایرانی زمان آن فرا رسیده است که آهن‌پاره‌های خود را جمع و منطقه را ترک کنند.


 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند