کدخبر: ۲۹۹۵۹۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مرگ دو تروریست آمریکایی در افغانستان

مرگ دو تروریست آمریکایی در افغانستان

اقتصادنیوز: ائتلاف ناتو در بیانیه‌ای از مرگ دو تروریست آمریکایی در افغانستان خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «نیروهای حمایت قاطع» تحت رهبری ناتو که در افغانستان مستقر هستند چهارشنبه اعلام کردند که دو نظامی دیگر آمریکا در افغانستان کشته شدند.

 به نوشته خبرگزاری «خامه پرس» در بیانیه نیروهای ناتو در افغانستان آمده است: «دو نظامی آمریکا در 21  آگوست 2019 (30 مرداد) در افغانستان کشته شدند.»

در  بیانیه نیروهای حمایت قاطع ناتو مستقر در افغانستان به جزئیات بیشتری درباره مکان این حادثه اشاره نشده است. ناتو در این بیانیه افزوده که در هماهنگی با وزارت دفاع آمریکا، نام این دو نظامی آمریکایی 24 ساعت بعد از ابلاغ این حادثه به خانواده‌های قربانیان اعلام خواهد شد.

جنگ آمریکا در افغانستان در آستانه 18 سالگی قرار دارد و حدود 14000 سرباز آمریکایی در این کشور مستقرند. بر اساس گزارش پنتاگون، از ابتدای اکتبر 2001 میلادی و آغاز جنگ در افغانستان، بیش از 2400 سرباز آمریکا در افغانستان کشته شدند و بیش از 20 هزار نفر دیگر زخمی شدند. ناتو نیز با عملیاتی تحت عنوان «تعلیمات، کمک، مشورت»  از سال 2015 به این سو در افغانستان فعالیت دارد.

فرماندهی نیروهای حمایت قاطع (ناتو) در افغانستان به تازگی از کشته شدن یک نظامی تروریست آمریکایی در این کشور خبر داد. بر اساس اعلام وزارت دفاع آمریکا، «جیمز سارتور» 40 ساله، افسر نیروهای ویژه  آمریکا در جریان عملیات علیه گروه طالبان در ولایت «فاریاب» به‌ضرب گلوله کشته شد. (جزئیات بیشتر)

از ابتدای سال 2019 میلادی این دوازدهمین نظامی تروریست آمریکایی است که در افغانستان کشته می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند