کدخبر: ۲۹۹۸۰۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مخالفت دوباره مکرون با پیشنهاد ترامپ؛ مسئله کشمیر میانجی نمی‌خواهد

اقتصادنیوز؛ امانوئل مکرون، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه درباره مناقشه هند و پاکستان بر سر کشمیر، در اظهارنظری که مخالف با پیشنهاد ترامپ محسوب می‌شود، تاکید کرد که این دو کشور باید به صورت دوجانبه و بدون مداخله طرف ثالثی اختلافاتشان را حل کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ رئیس‌جمهور فرانسه در اظهار نظری که به نوعی واکنش او به پیشنهاد میانجیگری دونالد ترامپ در موضوع اختلافات هند و پاکستان بر سر کشمیر محسوب می‌شود تاکید کرد، این دو کشور باید به صورت دوجانبه و بدون مداخله طرف ثالثی اختلافاتشان را حل کنند.

امانوئل ماکرون این موضعش را در جریان نشستی با نارندرا مودی نخست وزیر هند که به هدف شرکت در اجلاس گروه ۷ در فرانسه به سر می‌برد، مطرح کرد.

این در حالی است که اخیرا گزارش شد، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قصد دارد در جریان نشستش با نارندرا مودی در جریان اجلاس گروه ۷ در شهر بیاریتز فرانسه، موضوع کشمیر را با وی مطرح کند.

ترامپ روز سه شنبه وضعیت کشمیر را "پیچیده و انفجاری" توصیف کرده و پیشنهاد داد که برای حل این مناقشه بین اسلام آباد و دهلی نو میانجیگری کند.

ترامپ پیشتر  در زمان سفر عمران خان، نخست وزیر پاکستان به واشنگتن نیز یک بار پیشنهاد میانجیگری بین هند و پاکستان را مطرح کرده بود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند