کدخبر: ۲۹۹۹۶۴ لینک کوتاه

رئیس شورای اروپا: خروج آمریکا از برجام منجر به شکاف در غرب شده است

اقتصادنیوز؛ دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا در آستانه شروع نشست «گروه ۷» در فرانسه با تاکید بر ضرورت اتخاذ سیاست متحدانه درباره ایران گفت: رد توافق با ایران از سوی واشنگتن نتایج مثبتی با خود نیاورده است و باعث شکاف در غرب شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «دونالد تاسک» رئیس شورای اروپا در اظهاراتی درباره نشست  «گروه ۷» در فرانسه تاکید کرد که یک سال بعد از نشست قبلی اعضا که در آن اختلافات زیادی وجود داشت و صداهای مختلفی از آن شنیده شد، «نشست سال 2019 در فرانسه آزمونی دشوار برای اتحاد و یکپارچگی اعضا در برابر بحرانهای جهانی است.»

براساس گزارش رویترز، تاسک که برای شرکت در این نشست به شهر «بیریتز» در فرانسه سفر کرده است افزود: «جنگ تجاری میان اعضای  "گروه ۷" ممکن است به از بین رفتن اعتماد بین آنها منجر شود. اگر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از تعرفه‌های تجاری به عنوان ابزاری سیاسی استفاده کند این موضوع می‌تواند خطری برای کل جهان باشد.»

ترامپ از زمانی که روی کار آمده است تعرفه‌های زیادی علیه کالاهای صادراتی برخی کشورها از جمله چین و حتی کشورهای اروپایی وضع کرده است. 

رئیس شورای اروپا درباره مساله ایران که احتمالا یکی از موضوعاتی است که در نشست جی 7 مطرح خواهد شد نیز گفت: رهبران  «گروه ۷» باید درباره ایران متحدتر شوند؛ توافق هسته‌ای با ایران بعد از خروج آمریکا از آن و بازگرداندن تحریمها در آستانه فروپاشی قرار گرفته است. 

وی افزود: رد توافق با ایران از سوی واشنگتن نتایج مثبتی با خود نیاورده است و باعث شکاف در غرب شده است. 

نشست رهبران هفت کشور صنعتی جهان از امروز شنبه در شهری بیریتز فرانسه آغاز شده است. گفته می‌شود، مساله ایران، مسائل آب و هوایی و جنگ تجاری از دستورات مهم این نشست است. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند