کدخبر: ۳۰۰۱۳۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مخالفت ترامپ با یک قابلیت توییتر !

اقتصاد نیوز:دونالد ترامپ در توئیتر مخالفان زیادی دارد، ولی بر طبق حکم دادگاه قادر به بلوکه کردن آنها نیست. از همین رو در تلاش است تا به هر نحو ممکن این قانون را دور بزند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری مهر ، منازعه قضایی بر سر این موضوع سرانجام منجر به صدور حکمی قطعی در دادگاه تجدید نظر شد که بر اساس آن رئیس جمهور آمریکا نمی تواند منتقدانش را در توئیتر بلوکه کند.

وزارت دادگستری آمریکا بر اساس درخواست ترامپ، درخواستی را برای دادگاه رسیدگی کننده به این پرونده در نیویورک ارسال کرده و خواستار رسیدگی مجدد به این موضوع شده بود. استدلال این وزارت خانه آن است که سه قاضی صادر کننده این حکم تصمیم خود را بر اساس اطلاعاتی اشتباه گرفته اند.

در مقابل این سه قاضی نظر دیگری داشته و می گویند ترامپ به طور مرتب از حساب کاربری خود در توئیتر برای صدور دستورات حکومتی استفاده می کند که این کار نادرست است. اگر ترامپ اجازه یابد مخالفان خود در توئیتر را بلوکه کند، سایر سیاستمداران هم می توانند از رویه غلط ترامپ تبعیت کرده و از یک حساب مجازی برای انجام امور رسمی سیاسی استفاده کرده و حق مردم برای تعامل مدنی و اجتماعی و اظهارنظر در مورد عملکردشان را سلب کرده و بدین شیوه از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند.

پیش از این مقامات قضایی آمریکا حکم مشابهی در مورد فیس بوک صادر کرده و آن را به یک مجمع عمومی تشبیه کرده بودند که نباید در آن فرایند بلوکه کردن مخالفان سیاستمداران ممکن شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند