کدخبر: ۳۰۰۲۷۷ لینک کوتاه

رسوایی حریم خصوصی در شرکت اپل

اقتصاد نیوز:شاید ذهن بسیاری از افرادی که خبرهای حوزه فناوری را دنبال می کند درگیر خبر بررسی پیام های کاربران فیس بوک توسط پیمانکاران شرکت های خصوصی باشد. اما جالب است بدانید نوع دیگری از این رفتار توسط شرکت اپل انجام می شود.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از انتخاب، مشخص شده است که پیمانکاران اپل هر روز به یک هزار صدای ضبط شده دستیار صوتی سیری گوش می دهند.

گزارش های جدید دنیای فناوری نشان می دهد از هر پنج شرکت بزرگ حوزه فناوری حداقل یک شرکت به طور پنهانی با استفاده از پیمانکاران انسانی برای گوش دادن به مکالمات ضبط شده  فعالیت می کنند. این در حالیست که اپل همیشه از شرکت هایی بوده که روی حریم خصوصی کاربران تاکید داشته و مدعی بوده که هرگز حریم خصوصی کاربران را نقض نمی کند. اما اکنون به لطف گزارشی که از آِیریش اکسلاینر منتشر شده است مشخص شده که پیمانکاران اپل هر روز به صداهای افراد در دستیار صوتی سیری گوش می دهند. آن هم با نرخ حدودی یک هزار صدای روزانه.

درواقع دستیار سیری اپل در حال حاضر درخواست های صوتی شما را به اپل ارسال می کند تا مورد مطالعه قرار گیرد و اپل بتواند سیری را در ارائه آنچه شما می خواهید بهتر کند. در ماه ژوئیه ، گاردین گزارش داد که پیمانکاران در حین این بررسی ها، صداهای بسیار شخصی دیگری نیز شنیده اند ، مانند "اطلاعات پزشکی محرمانه ، معاملات مواد مخدر ، و صحبت های بسیار خصوصی زوجین."

بعد از انتشار این گزارشها اپل به طور موقت استفاده از پیمانکاران را برای گوش دادن به مکالمات سیری متوقف کرده است و ارتباط خود را با خدمات شرکت Cork و شرکت پیمانکاری مستقر در ایرلند GlobeTech  را قطع کرده است. اما نه اپل و نه GlobeTech این حقیقت را انکار نمی کنند که تا کنون به صحبت های کاربران گوش می داده اند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند