کدخبر: ۳۰۰۳۰۵ لینک کوتاه

دنیای تلویزیون‌ها متحول می‌شود

​اقتصاد نیوز:شرکت سامسونگ، ابداع کننده و در عین حال بزرگ‌ترین سازنده تلویزیون‌های QLED در جهان است. تلویزیون‌های QLED با استفاده از تکنیک نقاط کوانتومی (QD) دارای دقت رنگ بسیار بالایی بوده و از زمان پاسخ به فرکانس پایینی بهره می‌برند. حالا تصور کنید که اگر فناوری QLED با OLED ترکیب شود، چه کیفیت تصویری خواهیم داشت؟

به گزارش اقتصاد نیوز، شرکت سامسونگ، ابداع کننده و در عین حال بزرگ‌ترین سازنده تلویزیون‌های QLED در جهان است. تلویزیون‌های QLED با استفاده از تکنیک نقاط کوانتومی (QD) دارای دقت رنگ بسیار بالایی بوده و از زمان پاسخ به فرکانس پایینی بهره می‌برند. حالا تصور کنید که اگر فناوری QLED با OLED ترکیب شود، چه کیفیت تصویری خواهیم داشت؟

به تازگی شایعاتی در منابع خبری منتشر شده است که نشان دهنده تمرکز سامسونگ، بر روی یک تکنولوژی جدید است. Samsung که برای ۱۱ الی ۱۲ سال متوالی پر فروش ترین برند تلویزیون در جهان است، سال‌ها قبل تولید تلویزیون‌های OLED را متوقف کرده است. مدیر عامل بخش نمایشگرهای شرکت سامسونگ، به رسانه‌های کره‌ای اعلام کرده است که کمپانی متبوع وی در حال کار بر روی پنل هایی است که به صورت همزمان از ترکیب دو فناوری OLED و QD بهره می‌برند.

هر چند که این اطلاعات در ابتدا شایعه به نظر می‌رسید، اما حالا با تأیید یکی از مهم‌ترین مدیران سامسونگ، رنگ و بوی واقعیت به خود گرفته است. این شرکت به زودی تلویزیون‌هایی را معرفی خواهد کرد که به صورت اشتراکی از تکنولوژی OLED به همراه نقاط کوانتومی بهره برده و ترکیب این دو فناوری، به معنی کیفیت تصویر خیره کننده خواهد بود.

اطلاعات در بخش اقتصادی، حاکی از آن هستند که سامسونگ هیچ خط تولید جدیدی را برای این منظور ایجاد نکرده است؛ اما تعطیلی دو خط تولید بزرگ این کمپانی با ظرفیت‌های ۹۰ هزار و ۲۵۰ هزار پنل LCD در ماه، نشان می‌دهد که سامسونگ از این دو خط تولید برای تلویزیون‌های QD-OLED استفاده خواهد کرد. از سال گذشته، شایعاتی مبنی بر سرمایه گذاری بزرگ سامسونگ به مبلغ ۸,۳ میلیارد دلار در این حوزه قوت گرفته بود؛ با این وجود این شرکت هنوز به شکل رسمی این خبر را تأیید نکرده است.

ترکیب تلویزیون‌های QD-OLED می‌تواند برای بزرگان این صنعت نظیر LG خطرساز باشد؛ هرچند که پنل های OLED شرکت آل جی امروزه با تکیه بر تجارب گسترده این شرکت در بهترین وضعیت خود قرار دارند، اما رقابت با ترکیب فناوری‌های نقاط کوانتومی و OLED کار ساده‌ای نخواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند