دیدار وزیر کار با اعضای خانه کارگر؛

برای تامین سبدکالایی کارگران نباید منتظر ارز 4200 باشیم

کدخبر: 300318
اقتصادنیوز؛ شریعتمداری با اشاره به مشکلات معیشتی بازنشستگان تاکید کرد: یکی از برنامه‌هایی که ما با جدیت در دولت دوازدهم دنبال می‌کنیم و توقع داریم که مجلس هم در این زمینه به ما کمک کند، موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان است که در صورت تحقق می‌تواند گره‌گشای مسائل معیشتی این بخش از جامعه باشد.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، علیرضا محجوب (دبیرکل خانه کارگر) در دیدار با وزیر کار؛ ضمن تبریک هفته دولت، با اشاره به مسئولیت‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از توفیقات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خدمت به کارگران، مستری‌بگیران و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی است که امیدواریم وزارت متبوع با فائق آمدن بر مشکلات، بتواند خدمات درخور شأن این افراد را به آنها ارائه دهد.

محجوب تصریح کرد: همه می‌دانیم که دولت با تنگناها و مضایق بسیاری روبه‌رو است از این رو همه باید در کنار دولت و مددکار آن باشیم.

شریعتمداری در ادامه این نشست گفت: با همکاری کارکنان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روزشماری را مشخص کرده‌ایم تا بتوانیم در دو سال باقی مانده از عمر دولت دوزادهم همه آنچه که اولویت‌های دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است را به خوبی انجام دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وضعیت معیشتی کارگران گفت: همه می‌دانیم که حقوق‌بگیران و به ویژه کارگران در وضعیت سخت معیشتی قرار دارند لذا دولت تمام توان خود را مصروف رفع مشکلات حداقل‌بگیران کرده است.

شریعتمداری با اشاره به اینکه تامین مسکن و معیشت از اولویت‌های دولت برای کارگران است، گفت: با همه مشکلات موجود به دنبال آن هستیم که با تامین زمین ارزان‌قیمت یا زمین با قیمت صفر مشکلات مربوط به سرپناه کارگران را حل کنیم. از این رو از خانه کارگر هم می‌خواهیم تا باتوجه به تجربیاتی که در این زمینه دارد، در حوزه تامین مسکن کارگران و همچنین برطرف نمودن مشکلات معیشتی این قشر زحمتکش در کنار دولت قرار گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مشکلات معیشتی بازنشستگان تاکید کرد: یکی از برنامه‌هایی که ما با جدیت در دولت دوازدهم دنبال می‌کنیم و توقع داریم که مجلس هم در این زمینه به ما کمک کند، موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان است که در صورت تحقق می‌تواند گره‌گشای مسائل معیشتی این بخش از جامعه باشد.

شریعتمداری در پایان این نشست تاکید کرد: نباید برای تامین سبد کالایی کارگران منتظر ارز ۴۲۰۰ تومانی باشیم. باید بکوشیم تا با استفاده از شرایط موجود و همچنین بهره‌گیری از ارز نیمایی بخشی از نیازهای اساسی کارگران را تامین کنیم.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما