کدخبر: ۳۰۰۳۲۸ لینک کوتاه

مکرون خبرداد؛ تلاش فرانسه برای دیدار روحانی و ترامپ/امیدوارم در هفته های آینده،‌ این دیدار را با حضور خودم ترتیب دهیم

اقتصادنیوز: رئیس جمهور فرانسه در کنفرانس خبری مشترک با رئیس جمهور آمریکا گفت که مذاکرات گروه ۷ درباره بسیاری از موضوعات سازنده بود و با وی به این توافق رسیدیم که ایران باید به برجام پایبند باشد.

به گزارش اقتصادنیوز ، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه در کنفرانس خبری مشترک با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا گفت که مذاکرات گروه 7 درباره بسیاری از موضوعات  سازنده بود.

مکرون تاکید کرد: با ترامپ به توافق رسیدیم که ایران باید به تعهدات هسته‌ای پایبند باشد. ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند و نباید ثبات منطقه را تهدید کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از «انتخاب»؛ مکرون اضافه کرد: از ظریف خواستم به فرانسه بیاید تا به طرح نقشه کاری برای پیشرفت در پرونده ایران برسیم.

وی گفت: امروز در تماس تلفنی از رییس‌جمهوری ایران خواستم با دونالد ترامپ دیدار کند.

رئیس جمهور فرانسه افزود: فکر می‌کنم گفت‌وگوهای ما برای اطمینان از دست  پیدا نکردن ایران به سلاح اتمی‌ موثر بوده است.

وی گفت: ما امیدواریم قوانین حکم‌فرما بر تجارت جهانی تغییر کند تا به هیچ‌ طرفی ظلم نشود. البته همه ما در این نشست به دلیل معضلات عمده در زمینه تجاری کمی عصبی بودیم.

مکرون گفت: من به روحانی گفتم اگر با ترامپ ملاقات کند به یک توافق میرسیم، بنابراین امیدوارم بتوانیم در هفته های اینده بین ترامپ و روحانی و خودم ملاقاتی داشته باشیم. در هفته های گذشته پیام های زیادی رد و بدل شده. می خواهم محتاط باشم ولی فکر کنم به راه حل مناسبی برسیم.

این مطلب برایم مفید است
16 نفر این پست را پسندیده اند