کدخبر: ۳۰۰۴۲۵ لینک کوتاه

توئیت ظریف به زبان چینی +عکس

اقتصاد نیوز:محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دوشنبه شب در پیامی در توئیتر به زبان چینی نوشت: «من با دوست خوبم، وزیر امور خارجه (چین) وانگ یی گفتگو‌های مفصل و سازنده‌ای داشتم.»

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از تسنیم، وزیر امور خارجه ایران در ادامه این پیام نوشت: «ما در مسائل دو جانبه، منطقه‌ای و بین المللی نظرات مشترکی داریم. من یک نقشه راه ۲۵ ساله را برای تحکیم مشارکت استراتژیک جامع بین ایران و چین و کمک مثبت به ابتکار «کمربند و جاده» پیشنهاد کردم.»

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر روز دوشنبه به وقت محلی در پکن با «وانگ یی» وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین دیدار و در خصوص مهمترین مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کرد.

طرفین در این دیدار ضمن تاکید بر روابط تاریخی و راهبردی دو کشور بر توسعه و تعمیق آن در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری، فرهنگی و انرژی و سایر زمینه‌های مورد علاقه تاکید کردند.

وزیر امور خارجه چین در این دیدار برجام را دستاورد مهم دیپلماسی و نماد چند جانبه گرایی توصیف کرد و با رد هرگونه یکجانبه گرایی، عزم چین را برای همکاری با ایران و جامعه جهانی برای حفظ این دستاورد مهم بین المللی یادآور شد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند