کدخبر: ۳۰۰۵۸۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

توصیه نیوزویک به ترامپ درباره ایران

اقتصادنیوز؛ هفته‌نامه نیوزویک در گزارشی به تلاش‌های امانوئل مکرون برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا پرداخت و به دونالد ترامپ توصیه کرد از مشاوران تندرو در اطراف خود فاصله بگیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ دعوت امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری فرانسه از محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ایران برای حضور در فرانسه در حاشیه نشست گروه هفت یک اقدام خردمندانه بود. 

چیزی که واضح است این است که ماکرون خواهان استفاده از دیپلماسی برای کاهش تنش میان ایران و آمریکاست و می‌خواهد از هرگونه درگیری جدی جلوگیری کند. 

ترامپ اکنون باید از طرح‌های فرانسه برای کاهش تنش با تهران حمایت کند؛ هنوز راه حل دیپلماسی برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا وجود دارد.

در موضوع ایران، ترامپ باید از مشاوران تندرو در اطراف خود فاصله بگیرد و به دنبال آن باشد تا از طریق راه‌حل‌های دیپلماتیک تنش‌ها را کاهش دهد. افراد تندرو در کابینه ترامپ تنها به دنبال آن هستند که تنش‌ها را افزایش دهند.

ترامپ در مورد ایران باید خودش را از مشاوران تندرو جدا کند

 

در روزهای گذشته در حاشیه نشست گروه هفت سخنان رئیس‌جمهوری فرانسه مبنی بر احتمال دیدار روحانی و ترامپ در آینده نزدیک، بیش از هر رویداد دیگری توجه‌ها را به خود جلب کرده و خبرساز شده است.

این در حالی است که رییس‌جمهور ایران در شرایط کنونی و تا زمانی که تحریم‌ها پا برجاست، امکان هرگونه دیدار میان رهبران ایران و آمریکا را رد کرده است.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند