کدخبر: ۳۰۰۶۳۱ لینک کوتاه

لاوروف خبر داد؛

اعلام حمایت پوتین از طرح برجامی مکرون

اقتصادنیوز؛ سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از ابتکار امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه درباره برجام حمایت می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که در دیدار «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور این کشور با «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه در هفته گذشته درباره راههای خروج از بن بست در زمینه برجام مذاکره شده است و پوتین از طرح ماکرون در این زمینه حمایت میکند.

براساس گزارش اسپوتنیک، اوایل ماه جاری میلادی ماکرون از طرحی برای تسهیل تحریمها علیه ایران خبر داد. «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران نیز گفته بود که ایران آماده همکاری درباره این طرح است. 

لاوروف: پوتین از طرح ماکرون درباره برجام حمایت می‌کند

در همین ارتباط، روسای جمهور فرانسه و روسیه هفته گذشته درباره جزئیات این طرح رایزنی کردند. 

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه بعد از دیدار با همتای هندی خود گفت: پوتین از ابتکار امانوئل ماکرون برای احیای برجام حمایت می‌کند.

اسپوتنیک نوشت: لاوروف از  صحبت درباره گامهای ویژه در این زمینه خودداری کرد اما متذکر شد که این طرح ممکن است موفق شود اگر از سوی همه طرفهای برجام از جمله خود ایران مورد قبول قرار بگیرد. 

وی در پایان تاکید کرد که روسیه برای دستیابی به نتایج مثبت در این زمینه آماده است.

رئیس جمهور فرانسه طی هفته های اخیر تمرکز زیادی روی ایران داشته است و گفته می‌شود چندین پیشنهاد به طرف آمریکایی و ایرانی ارائه کرده است.

ماکرون در حاشیه نشست گروه 7 که روز شنبه تا دوشنبه در فرانسه برگزار شد، با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره پیشنهاداتش رایزنی کرده بود. 

همچنین محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران نیز در سفری غیرمنتظره به محل نشست گروه 7 با مقامات فرانسوی از جمله ماکرون درباره پیشنهادات وی گفت‌وگو و رایزنی کرد. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند