کدخبر: ۳۰۰۶۵۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
واکنش خشم‌آگین مقام‌های اروپایی به تعلیق پارلمان انگلیس

واکنش خشم‌آگین مقام‌های اروپایی به تعلیق پارلمان انگلیس

اقتصادنیوز: مقام‌های اروپایی با خشم و بهت به تصمیم چهارشنبه «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس برای تعلیق پارلمان آن کشور واکنش نشان دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، الیزابت دوم ملکه انگلیس درخواست دولت برای تعلیق پارلمان این کشور به مدت پنج هفته را پذیرفت.

جانسون صبح امروز (چهارشنبه) با ملکه الیزابت دوم در مورد تعلیق پارلمان صحبت کرد. ملکه نیز با تصمیم نخست وزیر انگلیس موافقت کرد.

بنابراین، پارلمان انگلیس از هفته دوم سپتامبر (اواسط شهریور ماه) تا ۱۴ اکتبر (۲۲ مهر) یعنی کمتر از دو هفته قبل از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تعلیق می‌شود.

به گزارش چهارشنبه یورونیوز، «گای ورهوفستاد» هماهنگ‌کننده برگزیت در پارلمان اروپا جانسون را به «نابودی بحث‌ها بر سر گزینه‌های عمیق» متهم کرد.

«نوربرت روتگن» رئیس کمیته امور خارجی پارلمان آلمان نیز گفت: به عنوان یک عضو پارلمان و یک دموکرات تعجبم از این است که چگونه می‌توان مدعی احترام به دموکراسی بود اما پارلمان را تعلیق کرد.

«ناتالی نوازو» از وزرای سابق فرانسوی در توئیتی نوشت: ما شاهد یک برگزیت بدون توافق هستیم. حالا نوبت به برگزیت بدون بحث و مناظره رسیده است. دموکراسی انگلیسی چه بیماری دارد که از بحث درباره یکی از مهمترین تصمیم‌های تاریخی‌اش می‌ترسد؟

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند