کدخبر: ۳۰۰۶۶۷ لینک کوتاه

وحشت عربستان سعودی از قربانی شدن در تحولات جدید یمن

اقتصادنیوز: عربستان سعودی که اخیرا و پس از اجلاس مشترک کشورهای اروپایی و انصارالله یمن در تهران به این اقدام معترض شده بود از نزدیک شدن دولت ترامپ به انصارالله و قربانی شدن در توافق احتمالی، بشدت نگران شده و درتلاش است که این روند را متوقف کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری «بلومبرگ» خبرداد که شاهزاده «خالد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود»، جانشین وزیر دفاع عربستان سعودی طی سفری به آمریکا در واشنگتن علاوه بر مسائل مشترک میان دو کشور، امنیت منطقه را با مقامات آمریکایی مورد بررسی قرار خواهد داد.

دیدار خالد بن ‌سلمان جانشین وزیر دفاع عربستان سعودی از واشنگتن تنها چند روز بعد از انتشار گزارش‌هایی از تمایل آمریکا برای وارد شدن به مذاکره مستقیم با حوثی‌های شیعه یمن انجام می‌شود.

به گزارش بلومبرگ خالد بن سلمان، که روز سه‌شنبه ۵ شهریور وارد ایالات متحده شده است، طی ملاقات‌هایی با مقامات آمریکایی پرونده‌های مختلفی را در راستای حمایت از امنیت و ثبات در منطقه مورد بررسی قرار خواهد داد.

تحولات اخیر در منطقه شامل اختلافات شدید میان امارات و عربستان در بحران یمن، برگزاری اجلاسیه مشترک کشورهای اروپایی و انصارالله در تهران و همچنین توسعه روزافزون توان رزمی و موفقیت ارتش و کمیته های مردمی در یمن موجب تلاش امریکا برای ایجاد کانال مذاکره مستقیم با انصارالله برای دستیابی به توافق مشترک به منظور پایان دادن به بحران چندین ساله در این کشور شده است.

عربستان سعودی که اخیرا و پس از اجلاس مشترک کشورهای اروپایی و انصارالله یمن در تهران به این اقدام معترض شده بود از نزدیک شدن دولت ترامپ به انصارالله و قربانی شدن در توافق احتمالی، بشدت نگران شده و درتلاش است که این روند را متوقف کند.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند