کدخبر: ۳۰۰۸۵۵ لینک کوتاه

واکنش پمپئو به تحریم شدن بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها توسط ایران

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه آمریکا خواستار محکوم کردن اقدام ایران در خصوص تحریم یک بنیاد آمریکایی که در پوشش اندیشکده به صورت روزمره در حال طراحی و تشویق "تروریسم اقتصادی" و اعمال خصمانه دولت آمریکا علیه مردم ایران است، شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه در توییتی نوشت: اقدام متداوم نظام ایران اندیشکده آمریکایی بنیاد دفاع از دموکراسی - بر اندیشکده بودن آن تاکید می‌کنم - باید توسط تمام کسانی که به آزادی علاقه‌مندند تحریم شود. آمریکا چنین تهدیداتی را سرسری نمی‌گیرد و ایران و زیردستانش را مسئول می‌دانیم.

پمپئو در توییت دیگری نوشت که اوفک (دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی) وزارت خزانه‌داری آمریکا، مسئول مالی حماس که به ادعای آن‌ها از نیروی‌های قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران برای تداوم آن‌چه فعالیت‌های نامشروع‌ خوانده شده پول دریافت می‌کرد را تحریم کرد. ما به تحریم اشخاص و سازمان‌هایی که از اهداف حماس برای استفاده از تروریسم علیه اسرائیل و مردم فلسطین حمایت کرده و کار آن‌ها را تسهیل می‌کنند، ادامه خواهیم داد.

به گزارش ایسنا، وزارت امور خارجه کشورمان روز شنبه 2 شهریور ماه، «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» و مدیر آن را در فهرست تحریمی جمهوری اسلامی ایران قرار داد.

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه نیز روز پنج‌شنبه اعلام کرد: طبق قانون به زودی اولین گروه از افرادی که با بنیاد به اصطلاح دفاع از دموکراسی ها همکاری دارند برای افزوده شدن به فهرست تحریم به نهادهای ذیربط از جمله قوه قضائیه معرفی خواهند شد.

موسوی تشریح کرد: از نظر ایران این بنیاد به هیچ وجه یک اندیشکده محسوب نمی‌شود بلکه سازمانی است که در پوشش اندیشکده بصورت روزمره در حال طراحی و تشویق "تروریسم اقتصادی" و اعمال خصمانه دولت آمریکا علیه مردم ایران است. این بنیاد بازوی طراحی و عملیاتی دولت آمریکا محسوب شده و آمریکا بیشتر اقدامات خصمانه خود علیه ملت ایران را بر مبنای طراحی‌های این بنیاد انجام می دهد.

وی افزود: فهرست اول افراد تحریمی شامل ملیت های مختلف است که در اقدامات این بنیاد علیه مردم ایران نقش موثری به عهده دارند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند