کدخبر: ۳۰۰۹۲۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تاریخ محاکمه مظنونان 11 سپتامبر مشخص شد

تاریخ محاکمه مظنونان ۱۱ سپتامبر مشخص شد

یک قاضی نظامی آمریکایی اعلام کرد افراد مظنون به دست داشتن در حادثه ۱۱ سپتامبر، در اوایل سال ۲۰۲۱ محاکمه خواهند شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، سرهنگ «شین کوهن» از قضات نظامی نیروی هوایی آمریکا روز جمعه اعلام کرد دادگاه محاکمه چهار فرد مظنون به دست داشتن و «خالد شیخ محمد» که از وی به عنوان مغز متفکر حادثه 11 سپتامبر 2001 یاد می‌شود، روز 11 ژانویه 2021 (22 دی 1399) برگزار خواهد شد.

سال گذشته نشریه آمریکایی نیوزویک در گزارشی از حقایق جدیدی درباره حادثه 11 سپتامبر پرده برداشت؛‌ حقایقی که نشان می‌دهند چرا مقامات بلندپایه سابق آمریکا و دولتمردان سعودی سعی دارند با سکوت خود درباره حادثه 11 سپتامبر، برخی ابعاد این حادثه را مخفی کنند.

این نشریه در گزارش خود با اشاره به مستندات ارائه شده در کتاب «سگ‌های نگهبانی که پارس نکردند» (The Watchdogs Didn't Bark) به  تلاش مقامات آمریکایی برای پنهان کردن برخی حقایق درباره حادثه 11 سپتامبر پرداخت.

به نوشته نیوزویک، مولفان این کتاب مصاحبه ویدئویی حیرت‌آوری با «ریچارد کلارک» مشاور کاخ سفید در زمینه مبارزه با تروریسم در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون و جرج دبلیو بوش انجام داده‌اند که کلارک در این مصاحبه تاکید کرده است که مقامات بلندپایه سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا از جمله جرج تنت رئیس آن، اطلاعات مهمی را از توطئه و شبکه  القاعده از جمله ورود خالد المحضار و نواف الحازمی(عاملان حملات) به آمریکا و چگونگی استقبال از آنها و کمک به آنها در انجام حملات مخفی نگه داشته‌اند.

در این کتاب تاکید شده است که اسراری در همدستی حکومت سعودی با ربایندگان هواپیماها وجود  دارد. بر اساس تحقیقاتی که بعدها انجام شد، برخی مقامات وزارت اوقاف عربستان به شکل گسترده‌ای به ربایندگان هواپیماها در کالیفرنیا کمک کرده‌اند. این اطلاعات سبب شد تا صدها خانواده قربانیان حملات 11 سپتامبر به شکایت علیه حکومت سعودی در دادگاه فدرال نیویورک در سال گذشته اقدام کرده و خواستار غرامت‌های مالی نامشخصی شوند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند