کدخبر: ۳۰۱۱۹۸ لینک کوتاه

سخنگوی وزارت امور خارجه خبر داد؛

سفر برجامی ظریف و عراقچی به مسکو و پاریس

اقتصادنیوز؛ سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان درباره برنامه سفر محمدجواد ظریف به مسکو و سیدعباس عراقچی به پاریس توضیح داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امورخارجه، با تأکید بر اینکه فردا دوشنبه (11 شهریوماه) روز پرکار دیپلماسی ایران است، گفت: محمدجواد ظریف فردا به مسکو خواهد رفت و با سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه دیدار و درباره آخرین تحولات اجرای برجام، تنش‌ها در منطقه و تحولات سوریه رایزنی و گفت وگو خواهد کرد.

موسوی

به گزارش ایسنا، سیدعباس موسوی با اشاره به سفر روز دوشنبه سید عباس عراقچی به فرانسه نیز گفت:  معاون سیاسی وزیر امور خارجه  هم فردا عازم پاریس می‌شود تا آخرین تحولات مربوط به پیشنهادهایی که آقایان روحانی و مکرون با یکدیگر درباره آنها صحبت کردند را بررسی و در خصوص آن رایزنی کنند. 

 

موسوی درباره اخبار منتشر شده درخصوص همراهی یک تیم اقتصادی با معاون سیاسی وزیر امور خارجه در سفر به پاریس نیز تصریح کرد: سفر آقای عراقچی پیرو مذاکرات رؤسای جمهوری ایران و فرانسه انجام می‌شود و جزئیات و پیشنهادات مطرح شده هم در راستای برجام و تعهداتی است که طرف‌های اروپایی و سه کشور اصلی اروپایی در برجام به آن متعهد هستند و به هر حال راهکارهایی که مورد توافق قرار می‌گیرد، یک گام به جلو خواهد بود و جمهوری اسلامی ایران از آن استقبال می‌کند. 

وی ادامه داد: تیم همراه آقای عراقچی در واقع یک تیم کارشناسی در قالب کارگروهی در حوزه بانکی، نفت و انرژی است که برخی از جزئیات را در این سفر بررسی و راهکارهایی را ارائه می‌کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین با بیان اینکه فردا دوشنبه نیز هیاتی عازم وین خواهد شد، تصریح کرد: سفر این هیات کارشناسی هم در ادامه دیپلماسی فعال وزارت امور خارجه است که محور آن بحث و بررسی و تبادل نظر در خصوص برجام است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند