کدخبر: ۳۰۱۳۹۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آیا بمب‌های آمریکایی بهتر از بمب‌های روسی هستند؟

اقتصادنیوز :وزارت خارجه روسیه به حملات هوایی ائتلاف نظامی آمریکا در شمال سوریه واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، وزارت خارجه روسیه در واکنش به حملات هوایی اخیر ائتلاف آمریکا در شمال سوریه اعلام کرد که اقدامات واشنگتن در شمال سوریه زنگ خطر را به صدا درآورده است.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه گفته شده اقدامات و فعالیت‌های آمریکا در سوریه بسیار متناقض است و در حالی که نمایندگان این کشور خواستار جلوگیری از تشدید تنش هستند، اما آمریکا چشم خود را بر روی گروه‌های تروریستی می بندد و در مقابل اقدام به بمباران و حملات هوایی در سوریه می‌کند که تلفات و خسارت‌های زیادی را به می‌آورد.

وزارت خارجه روسیه در این بیانیه با کنایه به حمله اخیر و بمباران هوایی ادلب توسط جنگنده‌های آمریکایی، این سوال را مطرح کرده که آیا بمب‌های آمریکایی بهتر از بمب‌های روسی هستند و چرا در حالی که دولت سوریه با حمایت روسیه در حال مبارزه با تاسیسات تروریستی است، اما آمریکا این مبارزه را نادیده می‌گیرد و در مقابل اهداف خود را مشروع جلوه می‌دهد.

بیانیه وزارت خارجه روسیه در پایان اظهار امیدواری کرده که گزارشگران سازمان ملل متحد با جمع آوری اطلاعات درباره حملات صورت گرفته علیه ادلب و آگاه سازی دیگر اعضای این سازمان و اعضای شورای امنیت از تشدید شرایط و بدتر شدن اوضاع در سوریه جلوگیری کنند.

پیش از این نیز وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای از حمله هوایی آمریکا به منطقه‌ای مسکونی در استان ادلب به بهانه نابودی مرکز هدایت تروریست‌های القاعده که بدون اطلاع مسکو و آنکارا صورت گرفته و آتش‌بس را به خطر انداخته، ابراز نارضایتی کرده بود.

در جریان حملات نیروی هوایی آمریکا به مناطق مسکونی در استان ادلب در روز شنبه بیش از ۵۰ نفر کشته شدند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند