ساخت موبایل با کیفیت دوربین در حد تلسکوپ !

کدخبر: 301494
اقتصاد نیوز:قرار است شرکت شیائومی در چهار مدل از گوشی‌های هوشمند خود از دوربین‌هایی استفاده کند که کیفیت آنها بسیار بالا و در حد تلسکوپ های معمولی باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از  ایسنا، این روزها به لطف فعالیت‌های شرکت‌های دوربین‌سازی، جنگ به کارگیری مگاپیکسل‌های بیشتر در محصولاتی مانند گوشی‌ها و دوربین‌ها داغ‌تر شده است.

به‌ طوری که این محصولات در ابتدا با دوربین‌های ۴۸ مگاپیکسل شروع شدند و سپس به ۶۴ مگاپیکسل ارتقا پیدا کردند که حال خبر رسیده این میزان به ۱۰۸ مگاپیکسل خواهد رسید.  

می‌توان انتظار داشت که در آینده شرکت‌های بیشتری حسگرهایی با مگاپیکسل بالاتر تولید خواهند کرد.

در این راستا شرکت چینی "شیائومی" اعلام کرده که در حال حاضر روی تولید چهار گوشی با دوربین‌ ۱۰۸ مگاپیکسل کار می‌کند که قرار است که به عنوان دوربین‌های اصلی و در عقب این گوشی‌ها به کار گرفته شوند.

شواهد حاکی از آن است که چند دستگاه گوشی شیائومی با حسگر ۱۰۸ مگاپیکسلی عرضه خواهند شد که احتمال دارد حسگر "ISOCELL Bright HMX" شرکت سامسونگ باشد.

البته رابط کاربری "می‌یوآی"(MIUI) که مخصوص گوشی‌های شیائومی است، هم در حال سازگار شدن و تطبیق‌پذیری با عکس‌های ۱۰۸ مگاپیکسل است تا این عکس‌ها را با کیفیت و رزولوشن بالا نمایش دهد.

"می‌یوآی"  نام رابط کاربری مخصوص تلفن‌های همراه است که توسط شرکت شیائومی بر پایه سیستم‌ عامل منبع‌ باز اندروید توسعه داده شده‌ است.

این پشتیبانی برای گوشی‌های مدل "tucana"، draco"، "umi" و "cmi" شیائومی صورت خواهد گرفت و باید گفت این کلمات کدگذاری‌های اعلام شده از سوی شیائومی هستند.

توانایی مشاهده تصاویر ۱۰۸ مگاپیکسلی در این مدل‌ها دلیل قطعی استفاده از این دوربین‌های فوق قوی در این گوشی‌ها نیست ولی انتظار می‌رود که این اتفاق انجام شود.

در گذشته، اپلیکیشن‌های گالری تولیدکننده‌های اصلی گوشی از جمله شیائومی، این اجازه را به کاربر نمی‌داد که به اندازه واقعی روی تصاویر بزرگ‌نمایی انجام دهد.

بسیاری از این مشکلات زمانی برطرف شد که اولین گوشی‌های ۴۸ مگاپیکسلی به بازار عرضه شدند. در آن زمان بخش گالری گوشی‌ها قادر شدند در اندازه کامل عکس، بزرگنمایی کنند.

بنابراین این پیشرفت منطقی است که گالری‌ گوشی‌هایی با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی بتوانند کیفیت بالای ۱۰۸ مگاپیکسلی را پشتیبانی کنند.

شرکت شیائومی جزئیات بیشتری از محصولات جدید خود منتشر نکرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما