کدخبر: ۳۰۱۷۳۵ لینک کوتاه

جزئیات عملیات نیرو‌های عراقی در جنوب و مرکز استان نینوا؛ هلاکت ۹ تروریست داعشی در جنوب غرب شهر موصل

اقتصادنیوز: از جنوب استان نینوا خبر می‌رسد، گروهی مشترک از نیرو‌های مسلح عراق پس از دریافت اطلاعات دقیق، عملیات گسترده‌ای را در منطقه صحرایی «ابو کیصرم» علیه هسته‌های خاموش گروهک تروریستی داعش انجام دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان، از جنوب استان نینوا خبر می‌رسد، گروهی مشترک از نیرو‌های مسلح عراق پس از دریافت اطلاعات دقیق، عملیات گسترده‌ای را در منطقه صحرایی «ابو کیصرم» علیه هسته‌های خاموش گروهک تروریستی داعش انجام دادند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیرو‌های عراقی در جریان این عملیات موفق شدند یک مقر عناصر مخفی داعش را شناسایی و منهدم کنند؛ یک خودروی انتحاری گروهک تروریستی داعش نیز در این محور کشف شد.

منطقه صحرایی «ابوکیصرم» از توابع منطقه الحضر در جنوب استان نینوا به شمار می‌آید که از محور شرقی به پایگاه نظامی القیاره، منطقه الشرقاط و همچنین جاده بغداد - نینوا و از محور غرب به فرودگاه سهل سنجار، مرز‌های مشترک با سوریه متصل می‌شود.

خبر‌ها از جنوب غرب شهر موصل در شمال استان نینوا حاکیست، گروهی مشترک از نیرو‌های اطلاعات و فرماندهی عملیات نینوا، حمله دقیقی زا علیه عناصر مخفی گروهک تروریستی داعش ترتیب دادند.

به گفته منابع میدانی، نیرو‌های عراقی در جریان جست و جوی نقطه به نقطه در منطقه «السحاجی» در جنوب غرب شهر موصل موفق شدند ۹ تن از عناصر تروریستی داعش را در یک تونل شناسایی و در یک عملیات دقیق به هلاکت برسانند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، نیرو‌های مسلح عراق در جریان عملیات یک سال گذشته در مناطق مختلف شهر موصل، ده‌ها تن از عناصر مخفی داعش را دستگیر کرده اند یا از پای درآورده اند.

شهر موصل یکی از بزرگترین شهر‌های عراق و پایتخت خلافت خودخوانده سابق گروهک تروریستی داعش به دلیل داشتن محله‌های با تراکم ساختمانی بالا به مکان مناسی برای اختفای عناصر مخقی داعش تبدیل شده است.

شهر موصل از محور غربی به مناطق مهمی از جمله تعلفر، القیروان و مرز‌های مشترک با سوریه، از سمال به شهر دهوک، از شرق به شهر اربیل و از جنوب به بخش القیاره متصل می‌شود و همین مسئله اهمیتش را چند برابر کرده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند