کدخبر: ۳۰۲۲۴۰ لینک کوتاه

شایعه درباره دوپینگ بانوان فوتبالیست صحت دارد

زهرا سربالی در مورد شایعه دوپینگ در فوتبال بانوان گفت: بله هست. سال‌های قبل تستی انجام می‌شد. امسال که اصلاً تست دوپینگ انجام نشد. هر کسی هم می‌تواند دوپینگ می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرورزشی، زهرا سربالی از بین دو کاندیدای دیگر برترین بازیکن لیگ برتر فوتبال، الهام فرهمند و هاجر دباغی به‌عنوان برترین سال ۹۷-۹۸ معرفی شد. او یک پرسپولیسی تمام‌عیار است، اما فوتبالش را از باشگاه استقلال شروع کرده و دو سال است که در تیم شهرداری بم پا به توپ است و با این تیم قهرمان شده است. این بازیکن که علاقه خاصی به بازی علی کریمی دارد معتقد است اگر به بانوان فوتبالیست اهمیت داده شود به‌زودی آن‌ها قهرمان آسیا هم می‌شوند. این بازیکن به همراه عاطفه رمضانی دیگر بازیکن شهرداری بم و بهترین گلزن فوتبال ساحلی به خبرورزشی آمد و از حال و هوای این روزهای فوتبال صحبت کردند.

از اینکه برترین بازیکن فصل شدید چه احساسی داشتید؟
سربالی: واقعاً نمی‌دانستم که انتخاب می‌شوم، تعجب کردم و در عین حال خیلی خوشحال شدم. از طرفی هم احساس می‌کردم کاندیداهای دیگر از بین بازیکنان شهرداری سیرجان باشد، اما فرهمند دباغی را معرفی کردند. به نظر من هاجر دباغی یک پدیده بود.
رمضانی: مراسم برترین‌ها هم هر ساله ضعف‌هایش بیشتر می‌شود. فوتسال و فوتبالی‌ها دیگر انگیزه ندارند چراکه آیتم‌های انتخابی آن‌ها بسیار کم است و همانند مردان مورد توجه قرار نمی‌گیرند. به نظرم در مراسم برترین‌ها به غیر از سربالی و قنبری، مونا محمودی هم شایسته انتخاب بود. حتی دباغی یک پدیده بود و باید همانند مردان به عنوان پدیده جایزه اش را می‌گرفت. در این مراسم به خودشان زحمت ندادند حتی اسم کاندیداها را اعلام کنند یا تیزری از بازی‌هایشان پخش شود. فقط نام سربالی را آوردند و جایزه اش را به او دادند. باید بگویم انگیزه‌های ما را با این کارها دارند از بین می‌برند. به من هم گفتند جایزه فوتسال و فوتبال ساحلی را هم در سال آینده می‌دهند.

فدراسیون فوتبال اسپانسرهای خوبی دارد، سهم بانوان در آن چقدر است؟
سربالی: فرق بسیار می‌گذارند. هر نایب‌رئیسی هم آمده به این شکل پیش رفته است. ورزشکاران بااستعداد زیادی داریم ولی حیف...

چرا اردوها و شرایط تیم ملی اوضاع خوبی ندارد؟
سربالی: اردوهای ما را همیشه یک ماه قبل می‌گذارند. تا می‌آییم هماهنگ شویم از گروه حذف شدیم. البته بگویم اضافه شدن مربیان مرد بسیار به ما کمک کرده است و باید قبول کرد آن‌ها تجارب بهتری از بانوان دارند و می‌توانند به ما کمک کنند.

سطح لیگ برتر را چطور می‌بینید؟
سربالی: هر سال لیگ خوب برگزار می‌شود، فقط انتظار داریم بازی‌ها به‌طور منظم انجام شود. این فصل بازی‌های خیلی طولانی شد و به‌خاطر اردوها بچه‌ها خسته شدند. کاش کمیته مسابقات هم شرایطی برای تیم‌ها بگذارد که وسط راه به‌خاطر اسپانسر از لیگ بروند. نیامدن تیم‌ها خیلی به لیگ لطمه می‌زند.

دوپینگ در فوتبال بانوان هست؟
سربالی: بله هست. سال‌های قبل تستی انجام می‌شد. امسال که اصلاً تست دوپینگ انجام نشد. هر کسی هم می‌تواند دوپینگ می‌کند.

ایران - کامبوج ورود بانوان آزاد شد. نظرتان چیست؟
رمضانی: من خیلی اهل فوتبال خارجی هستم و بازی‌ها را می‌بینم و همیشه افسوس می‌خوردم که چرا در ایران چنین موقعیتی برای بانوان ما فراهم نیست. به نظر من اگر با نظم و انضباط پیش برود هیچ وقت مشکلی در استادیوم‌ها پیش نمی‌آید. به نظرم فقط به‌خاطر فیفا این آزادی را به بانوان می‌دهند.
سربالی: چرا باید خانم‌های علاقه‌مند چهره خود را گریم کنند و وارد استادیوم‌ها شوند. این آزادی حق مردم ماست. کاش فقط برای تیم ملی نباشد و در لیگ هم بانوان بتوانند حضور پیدا کنند.

بهترین و بدترین خاطره فوتبالی تان چیست؟
سربالی: همین که به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شدم. از سویی دومین قهرمانی پرسپولیسی‌ها آن هم با شکست سپاهان.
رمضانی: رباط صلیبی‌ام پاره شد و زیر تیغ جراحی رفتم، اما باید بگویم بازگشتم به میادین آن‌هم به خوبی برایم بهترین خاطره است. ولی بدترین خاطره فوتبالی‌ام مربوط به بازی ایران و آرژانتین می‌باشد که نکونام سوتی داد و مسی گل پیروزی را به ما زد.

43257

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند