بلیت تهران – نجف نایاب شد!

کدخبر: 302470
اقتصاد نیوز:بلیت مشهد تهران برای روز جمعه ۲۲ شهریور ۹۸ که ترافیک حجم بازگشت زوار را در خود دارد، با کف نرخ ۳۹۰ هزار تومان و سقف ۸۵۰ هزار تومان در آژانس‌های هواپیمایی به فروش می‌رسد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گسترش‌نیوز، تاسوعا و عاشورای حسینی بزرگترین مراسم آیینی ایرانیان محسوب می‌شود و شیعان حسینی در هرجایی که هستند سعی می‌کنند خود را به کربلای معلی برسانند آنها که دستشان به حرم حضرت سیدالشهدا (ع) نمی‌رسد راه مشهدالرضا ع را پی می‌گیرند.

بسیاری به شهر و آبادی خود سفر می‌کنند و نذری خود را در روستا و در میان هم ایل و قوم‌ و خویش‌های خود ادا می‌کنند. این یعنی سفر بیشتر و وسیله نقلیه‌ای که می‌تواند قطار باشد، هواپیما، اتوبوس و یا خودروی شخصی. در این سفرها بسیارند سودجویانی که کیسه دوخته‌اند برای زمان‌های اینچنینی.

بلیت تهران - مشهد

بلیت تهران – مشهد از هفته پیش افزایش یافته و اوج آن برای دو روز قبل از تاسوعا، عاشورا و خود این روزها است. بلیت‌های این مسیر برای روز یکشنبه یعنی دیروز ۱۷ شهریور با کف نرخ ۴۰۰ هزار تومان شروع شد و تا ۸۰۰ هزار تومان نیز فروخته شد. این نرخ برای روزهای تاسوعا ۱۸ شهریور با کف نرخ ۳۱۰ هزار تومان و برای پرواز‌های صبح زود عاشورا نیز با همین نرخ یعنی ۳۰۰ هزار تومان از سوی آژانسی‌ها نرخ گذاشته شده‌ است

 بلیت مشهد - تهران

بلیت مشهد تهران برای روز جمعه ۲۲ شهریور ۹۸ که ترافیک حجم بازگشت زوار را در خود دارد، با کف نرخ ۳۹۰ هزار تومان و سقف ۸۵۰ هزار تومان در آژانس‌های هواپیمایی به فروش می‌رسد.

بلیت تهران – نجف

بلیت تهران – نجف دیروز یکشنبه ۱۷ شهریور نایاب شده بود و تنها بلیت هوایپمایی سیستمی قطر ایر ویلز با ۱۱ میلیون تومان به فروش رسید. درحالی که کارشناسان پرواز‌های خارجی معتقدند این ۱۱ میلیون تومان سقف قیمت است و میزان نرخ پرواز تهران - نجف در ایام تاسوعا و عاشورا  در بالاترین حالت نصف این نرخ است.

بیژن پور یکی از کارشناسان پرواز خارجی در ارتباط با نایاب شدن بلیت هواپیمای خارجی گفت: در حالت عادی بلیت هواپیما تهران - نجف یک میلیون تومان و ۵۰۰ هزار تومان است اما با توجه به میزان تقاضا هواپیماهای ایرلاین‌های داخلی پر شده و تنها بلیت سیستمی وجود دارد و قیمت‌گذاری آن ربطی به آژانس‌های هواپیمایی ندارد.

بلیت استانبول - تهران

حسام شهاب‌فر، کارشناس پرواز خارجی در گفت‌وگو با گسترش‌نیوز گفت: امسال نرخ پرواز‌های خارجی نسبت به سال پیش از نظم بهتری برخوردار بود. پرواز تهران – نجف و نجف – تهران امسال در زمان پیک سفر از نرخ بهتری برخوردار بود.

وی افزود: اما در مورد پروازهایی همچون پرواز استانبول – تهران ما شاهد افزایش نرخ زیادی بوده‌ایم و این نرخ برای آخر هفته بیش از سه میلیون تومان نرخ‌گذاری شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما