کدخبر: ۳۰۲۷۷۶ لینک کوتاه

فریب چراغ سبز ترامپ را نمی‌خوریم!

اقتصادنیوز: خطیب جمعه گفت: ایران نه فریب چراغ سبز ترامپ برای مذاکره را می خورد، نه تسلیم فشار و زورگویی دشمنان می شود.

به گزارش اقتصادنیوز علیرضا اعرافی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر مقدس قم  اظهار داشت: امروز پیام مقاومت از مکتب عاشورا به همه جهانیان منتقل شده است و شاهد هستیم که سید حسن نصرالله چگونه حمایت خود از رهبر معظم انقلاب اسلامی را اعلام می کند.

وی در ادامه افزود:  درشرایط کنونی نیز  ملت غیور ایران اسلامی نیز اعلام می کنند که تا پایان کار و شکست و ذلت استکبار و محو کامل اسرائیل همراه با مقام معظم رهبری خواهند بود و هرگز نمی توانند درد و رنج ملت های مظلوم منطقه را شاهد باشند.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور، روابط خارجه جمهوری اسلامی ایران را در ۵ سطح دانست و گفت: در سطح نخست برقراری ارتباط کامل و دوستانه با کشورهای دوست و همسایه و نسبتا مستقل است و در سطح دوم روابط دوستانه با کشورهای مستقلی همچون روسیه و چین است که باید گرایش از غرب به شرق هدایت شود.

وی لایه سوم روابط خارجی را با کشورهای کوچکی و فریب خورده دشمنان دانست که می تواند در سطح مذاکرات برای هدایت آنها ادامه داشته باشد و گفت: لایه چهارم ارتباط با دولت های اروپایی است که متأسفانه هیچگاه سالم و بی حاشیه نبوده و تجربه های تلخی را برای ما در پی داشته است.

اعرافی با بیان اینکه راه مذاکره با کشورهای اروپایی بسته نیست، اما باید بسیار دقیق و هوشمندانه عمل کنیم، اظهار داشت: اروپایی ها پس از نقض عهد آمریکا در برجام، ماه ها جمهوری اسلامی را معطل کرده و وعده های پوشالی داده اند، اما برای ما تفاوتی ندارد که آنها جرأت و توان همراهی ندارند و یا نمی خواهند که به وعده های خود عمل کنند.

وی همچنین تصریح کرد: تا کنون گام های مثبت و مؤثری برای بازگشت به وضعیت ما قبل برجام برداشته شده است، اما این کافی نیست و این اقدامات باید همچنان ادامه داشته باشد و باید مراقب باشیم که با تجربه های آشکاری که پیش رو داریم، فریب آنها را نخوریم.

خطیب جمعه قم با اشاره به لایه پنجم روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران، بر ضرورت آگاهی و هوشمندی و چشمان باز مسؤولان در مواجهه با آمریکا تأکید کرد و گفت: آمریکایی ها پس از نقض عهد زشت و تاریخی در مسأله برجام، بدترین تحریم ها را علیه ما اعمال کرده اند.

وی در ادامه افزود: ما امروز با سختی های اقتصادی مواجه هستیم، اما تحریم هایی که به گمان دشمنان قرار بود ایران اسلامی را از پا دربیاورد، امروز باعث شده تا بر عزت و اقتدار جبهه مقاومت و ایران اسلامی افزوده شده و جهانیان قدرت نظامی کشورمان را مشاهده کنند.

اعرافی خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران اسلامی سختی را تحمل می کند و با الهام گرفتن از مکتب عاشورا، پای ارزش ها و آرمان های اسلام و انقلاب تا پایان خط ایستاده است و تنها راه ایستادگی و مقاومت و تکیه بر توان بومی و شناخت دسیسه ها و ترفندهای دشمنان و نهراسیدن از تهدیدها و تحریم های مستکبران است.

وی با بیان اینکه رؤسای جمهوری آمریکا در دهه های گذشته اقدامات بسیاری برای ضربه زدن به ایران اسلامی انجام داده اند اما هیچگاه به جایی نرسیده اند، اظهار داشت: هیچ کدام از اهداف آمریکا و اسرائیل در طرح خاورمیانه بزرگ به سرانجام نرسیده است و از درون این طرح شیطانی، جبهه مقاومت و ایران اسلامی سربلند بیرون آمده است و آنها در این مسیر شکست خواهند خورد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند