کدخبر: ۳۰۳۱۲۶ لینک کوتاه

واکنش فرانسه به حملات پهپادی به تاسیسات عربستان

اقتصادنیوز؛ وزارت خارجه فرانسه با صدور بیانیه‌ای به حمله پهپادی اخیر ارتش یمن علیه تاسیسات نفتی عربستان سعودی واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، وزارت خارجه فرانسه به عملیات پهپادی نیروهای یمنی علیه تاسیسات نفتی عربستان سعودی واکنش نشان داد و این حمله را به شدت محکوم کرد.

در بیانیه‌ای که وزارت خارجه فرانسه منتشر ساخته، واکنش پهپادی نیروهای یمن به ادامه تجاوزات عربستان سعودی محکوم شده و پاریس خواستار پرهیز از ادامه این حملات شده است.

محکوم کردن حمله پهپادی نیروهای یمن از سوی فرانسه در شرایطی انجام شده که این حملات در واکنش به ادامه جنگ و بمباران یمن از سوی ائتلاف نظامی به سرکردگی عربستان سعودی صورت می‌گیرد.

عربستان سعودی از فروردین ۱۳۹۴ مشغول جنگ علیه یمن است و این جنگ تا کنون دستاوردی جز تلفات و بحران انسانی در یمن نداشته است.

برهمین اساس نیز نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز گذشته در واکنش به تداوم جنگ ائتلاف سعودی، بخشی از تاسیسات نفتی عربستان سعودی در شرق این کشور را از طریق پهپاد بمباران کردند.

وزارت نفت عربستان با تائید این حملات از کاهش ۵۰ درصدی تولید و صادرات نفت خود خبر داده است.

علاوه بر فرانسه، دیگر کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس نیز واکنش نیروهای یمن علیه عربستان سعودی در روز گذشته را محکوم کرده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند