نیروهای مسلح یمن امارات متحده عربی را به حمله تهدید کرد

کدخبر: 303728
اقتصادنیوز :نیروهای مسلح یمن از شناسایی دهها موضع در خاک امارات متحده عربی به عنوان اهداف احتمالی برای حمله خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، در پی حمله پهپادی اوایل هفته جاری به پالایشگاههای نفت عربستان سعودی در دو استان «بقیق» و «هجره خریص»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز چهارشنبه اعلام کرد که این نیروها دهها موضع را در خاک امارات متحده عربی به عنوان اهداف احتمالی شناسایی کرده اند.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد: «خطاب به رژیم امارات می گوییم که تنها یک عملیات (از جانب ما) برای شما گران تمام می شود».

وی در ادامه افزود: «ما امروز و برای نخستین بار اعلام می کنیم دهها هدف را که در خاک امارات متحده در تیررس ما هستند، شناسایی کرده ایم؛ برخی از آنها در ابوظبی قرار دارند و هرزمان ممکن است مورد حمله قرار گیرند».

سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین اعلام کرد که نیروهای حوثی دارای پهپادهای جدیدی هستند که با برخورداری از موتورهای جت و متعارف می توانند به اهدافی در اعماق خاک عربستان سعودی حمله کنند.

این در حالی است که در ریاض، «ترکی المالکی» سخنگوی وزارت دفاع عربستان مدعی شد که حمله روز شنبه از جانب یمن نبوده و جنبش حوثی ها در واقع «سرپوشی» برای [فعالیتهای] ایران است!

  امارات متحده عربی شریک اصلی عربستان در ائتلاف تحت رهبری سعودیها در جنگ داخلی و ویرانگر یمن است که از سال ۲۰۱۵ تاکنون هزاران کشته و مجروح و صدها هزار آواره برجای گذاشته است.

تیتر یک
  • معیار دلاری برای اجاره مغازه ها+جدول

    اقتصادنیوز :‌بررسی میدانی املاک تجاری نشان می دهد با وجود آن که کرونا وضعیت کسب این واحدها را دچار مشکل کرده اما…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید