اظهارات وزیرخارجه پیشین دولت ترامپ علیه اسرائیل؛

ترامپ فهمید که بازی خورده است/ دست نتانیاهو را برای ترامپ رو کردیم

کدخبر: 303867
اقتصادنیوز؛ رکس تیلرسون وزیر امور خارجه سابق دولت دونالد ترامپ، در اظهاراتی با اشاره به اینکه اسرائیل برای پیشبرد اهداف خود دولت آمریکا را گمراه کرده است، گفت: چند باری این کار را با رئیس‌جمهور کردند تا او را قانع کنند که «ما آدم خوب‌ها هستیم و آنها آدم بدها هستند». ما دستشان را برای رئیس‌جمهور رو کردیم و او متوجه شد که بازی خورده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در سخنانی در دانشگاه هاروارد، بنیامین نتانیاهو را سیاستمداری ماهر، اما سیاست‌باز خواند.

او گفت: در رابطه با نتانیاهو، همیشه باید با حدی از تردید با او صحبت کنید.

دونالد ترامپ بیش از یک سال پیش پس از مدت‌ها اختلاف نظر با رکس تیلرسون او را از وزارت خارجه آمریکا برکنار کرد. توافق هسته‌ای با ایران یکی از مسائلی بود که ترامپ درباره‌اش از عملکرد تیلرسون راضی نبود.

رکس تیلرسون

تیلرسون در اظهاراتش تصریح کرد که اسرائیل در صورت نیاز برای پیشبرد اهداف خود، دولت آمریکا را گمراه کرده است.

او گفت: چند باری این کار را با رئیس‌جمهور کردند تا او را قانع کنند که «ما آدم خوب‌ها هستیم و آنها آدم بدها هستند».  ما دستشان را برای رئیس‌جمهور رو کردیم و او متوجه شد که بازی خورده است.

تیلرسون بیان کرد: برایم ناراحت‌کننده است که متحدی که این‌قدر نزدیک و مهم است، چنین کاری با ما بکند.

سخنان وزیر خارجه سابق آمریکا را نشریه رسمی دانشگاه هاروارد گزارش کرده و رسانه‌های آمریکایی و اسرائیلی از آن نقل قول کرده‌اند.

رکس تیلرسون پس از خروج از کابینه دونالد ترامپ حضور پررنگی در عرصه عمومی نداشته است.

پس از مصاحبه‌ای که تیلرسون در آن انتقادهایی را از دونالد ترامپ مطرح کرد، رئیس‌جمهوری آمریکا او را«کودن» خواند. در زمانی که تیلرسون عهده‌دار وزارت خارجه آمریکا بود، رسانه‌های آمریکایی گزارش کردند که او هم ترامپ را «احمق» خوانده بود.

تیلرسون ترامپ

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما